Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
22. augusts, 2013
Drukāt

1933. gada 22. augustā

22aug_tilts_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 22. augustā, pēc vairāk nekā trīs gadu ilgiem būvniecības darbiem Rīgā pāri Mīlgrāvja caurtekai atklāja tiltu, kas kalpoja ne tikai Rīgas–Rūjienas dzelzceļa, bet arī citu braucēju un kājāmgājēju vajadzībām.

 

Beidzot mīlgrāviešiem bija radīta iespēja ērti nonākt pilsētā. Tilta vidējā daļa kuģošanas nodrošināšanas vajadzībām turklāt bija izgriežama un būves atklāšanas dienā uz tās ”vizināja” pasākuma viesus. Izgriešanas process ar elektrodzinēja palīdzību ilga sešas minūtes. Tiltu atklāja Dzelzceļa virsvaldes direktors K. Bļodnieks, iesvētīja prāvests Kārlis Irbe, bet sarkanbaltsarkano lentīti pārgrieza Rīgas pilsētas galva Hugo Celmiņš. 225 metru garā un 6 m platā inženiertehniskā būve bija veidota ar dzelzceļa sliedēm un braucamo daļu vidū un ietvēm gar malām. Mūsdienās no sākotnējās tilta konstrukcijas gan maz kas palicis pāri, jo tā vairākkārt pārbūvēta.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+