Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. janvāris, 2015
Drukāt

1935. gada 26. janvārī

26janv_Rundale_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 26. janvārī, Rundāles pils labajā spārnā svinīgi atklāja skolu, kā tolaik rakstīja, “kas audzina jaunatni cēliem mērķiem”.

Skolas iekārtošana bija pagaidu risinājums, lai nepieļautu Rastrelli celtās pils tālāku bojāeju. Pēc izpostīšanas Pirmā pasaules kara un bermontiādes laikā tā 1924. gadā gan tika iekļauta valsts pieminekļu sarakstā, taču restaurācijai valstij naudas nebija. 1932. gadā pili nodeva Izglītības ministrijai, kas tur nolēma iekārtot Rundāles pagasta skolu. Uz atklāšanu no Rīgas ieradās izglītības ministrs Ludvigs Adamovičs un citas izglītības resora amatpersonas, vēlot, ”kur agrāk skanēja krievu un vāciešu pieši, kur galma dāmas staigāja čaukstošā zīdā, tur tagad skanēs latvju zēnu un meiteņu čalas”. Rakstiskus sveicienus piesūtīja Valsts prezidents Alberts Kviesis un valdības ministri. Atklāšanai sekoja Rīgas mākslinieku koncerts, kā arī “saviesīga dzīve un goda mielasts” vakarā. Skola Rundāles pilī pastāvēja līdz 1978. gadam.

Pievienot komentāru

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+