Mobilā versija
+17.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
4. janvāris, 2016
Drukāt

1936. gada 4. janvārī

4janv_Zhurnals_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 4. janvārī, ASV mūzikas žurnāla “Billboard” lappusēs parādījās pasaulē pirmais populārās mūzikas tops jeb saraksts, kas atainoja tā brīža visvairāk pirktos mūzikas gabalus atkarībā no Ņujorkā pārdoto skaņuplašu skaita.

Pirmo vietu sarakstā ieņēma itāliešu cilmes džeza vijolnieks Džo Venuti ar “Stop! Look! Listen!” (“Apstājies! Paskaties! Klausies!”). Sākotnēji vietas piešķīra pēc skaņdarba, ne ieraksta popularitātes. Līdz ar to ierasta bija situācija, kad vairāki izpildītāji viens pēc otra ņēmās izpildīt vienu dziesmu, tikko tā bija ieguvusi klausītāju atzinību. Individuālo izpildītāju un skaņuplašu topi, TV izmantošana jau ir 50. gadu parādība. Tad populārākos gabalus sāka dalīt arī pēc popmūzikas žanriem. 50. gadu sākumā amerikāņu praksi sāka piekopt Eiropā – vispirms Lielbritānijā, pēc tam Vācijā un citās rietumvalstīs.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenis (1)Francijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+