Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

1974. gada 22. janvārī,

22janv_Sneckus_2

Pirms 40 gadiem, 1974. gada 22. janvārī, Druskininku kūrortā nomira ilggadējais komunistiskās Lietuvas līderis, Lietuvas kompartijas 1. sekretārs Antans Sniečkus.

Viņa spējas izdzīvot padomju nomenklatūras iekšējās cīņās un izvairīties no nepatikšanām izrādījās krietni augstākas nekā tāda paša ranga funkcionāriem Igaunijā un Latvijā. Sniečkus bija Lietuvas PSR vadītājs no tās izveides brīža 1940. gadā līdz pat savai nāvei 1974. gadā. Viņa sākotnējā karjera lielā mērā atgādina Latvijas kompartijas vadītāja Jāņa Kalnbērziņa dzīves gājumu. Abi pagrīdnieki 30. gadu beigu staļiniskās represijas pārlaida “buržuāzisko”, attiecīgi Lietuvas un Latvijas, cietumos. Daudzi no viņu domubiedriem un tautiešiem PSRS tajā pašā laikā zaudēja dzīvību. Mūsdienu Lietuvā Sniečku vērtē pretrunīgi – viņš, protams, bija padomju režīma marionete, taču centās uzturēt Lietuvas autonomiju un dzīves otrajā pusē atļāvās ignorēt atsevišķas Maskavas direktīvas.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+