Mobilā versija
Brīdinājums +27.2°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
25. marts, 2015
Drukāt

1985. gada 25. martā

25marts_mikrokirurgija_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 25. martā, Gaiļ­ezera slimnīcas mikroķirurģijas nodaļā uzņēma pirmo pacientu. To uzskata par šīs medicīnas nozares dzimšanas dienu Latvijā.

Lēmums par atsevišķu mikroķirurģijas nodaļu izveidi savienotajās republikās bija pieņemts Maskavā. Formāli Mikroķirurģijas nodaļa slimnīcā tika atklāta 1. janvārī, taču tūlīt pēc tam nodaļu slēdza uz remontu… Tiesa, amputētas rokas piešūšana pacientam pirmo reizi Latvijā bija notikusi pat vēl pirms nodaļas izveides, 1979. gadā, taču toreiz tas bija atsevišķs gadījums. Operāciju pēc savas iniciatīvas tad uzņēmās Latvijas Traumatoloģijas zinātniski pētnieciskā institūta neiroķirurgi Jānis Kupčs un Salvijs Kadišs, kā arī traumatologs Roberts Drāke. Mūsdienās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Mikroķirurģijas centrs ir viens no vadošajiem un lielākajiem tāda veida ķirurģijas centriem Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (2)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+