×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

29. decembrī uz ekrāniem nonāks pirmā Latvijā tapusī 3D filma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no filmas uzņemšanas

Pēc saspringta darba teju gada garumā ir noslēdzies Latvijā pirmās 3D filmas, zinātniskās fantastikas lentes “Rīga-2041” uzņemšana. Tās pirmizrāde gaidāma 29. decembrī, portālam LA.lv pastāstīja filmas veidotāji.

Filmas uzņemšana stereoskopiskā 3D formātā Latvijā ir jaunums, kas pašmāju kino industrijas darbiniekiem ļauj sekot pasaules kino nozares tendencēm. Filma pirmizrādi piedzīvos gada noslēgumā Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” programmas ietvaros, bet uz lielajiem ekrāniem kopā ar citām 3D īsfilmā plašākai publikai būs pieejama nākamā gada janvārī.

“Es ilgi gaidīju savas piecas filmēšanas dienas. Satraukuma nebija, jo profesionāļu komanda darbojās lieliski. Bija prieks būt komandā, kur visi ticēja labam rezultātam un neatkarīgi no tā, ka filmēšanas naktis ievilkās, visi neatlaidīgi turpināja darbu,” par filmas uzņemšanas process stāsta viens no “Rīga-2041” režisoriem Didzis Eglītis, kurš jau vairākus gadus pēta iespējas uzņemt filmas 3D formātā.

Kopš projekta sākumposma filmēšanas komanda ir kļuvusi plašāka, piesaistot pašmāju un starptautiska līmeņa kino industrijas lietpratējus. “Iespēja filmēt 3D man lika pārdomāt stāsta veidošanu ne tikai tehniski, bet arī no režijas viedokļa,” atklāj Adina Istrate, viena no “Rīga-2041” režisorēm, kas nāk no Rumānijas, ir beigusi Londonas filmu skolu un jau uzņēmusi vairākas īsfilmas zinātniskās fantastikas žanrā. “Skatoties 3D monitorā, es pamanīju, ka arī aktierspēle izskatās savādāk. Kustībām un žestiem jābūt atturīgākiem un labi pārdomātiem. Tā kā manā filmas posmā ir daudz fiziskas mijiedarbības starp aktieriem, bija ļoti interesanti pieņemt un izmēģināt šos jaunos likumus,” stāsta rumāņu režisore.

Jau rakstījām, ka filmas “Rīga-2041” uzņemšanā piedalījās četri režisori, tajā apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi maina izskatu, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes “dakterīši” ir pieprasīta profesija. Atbildēt uz jautājumu, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Ieskats filma spirmajās 30 sekundēs ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+