×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

30 cilvēki Hepatīta dienā piedalās pasaules rekorda uzstādīšanā

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Vērmanes dārzā Pasaules Hepatīta dienai veltītā pasākumā, kura mērķis ir pievērts sabiedrības uzmanību saslimšanai ar C hepatītu, piedalījās ap 30 cilvēku. Šīs dienas pasākuma mērķis bija pulcēt pēc iespējas vairāk cilvēku, lai informētu gan par šo slimību, gan arī, lai kopīgi nofotografētos, palīdzot sasniegt jaunu pasaules rekordu.

Rekords tiks uzstādīts visā pasaulē, kad diennakts garumā pēc iespējas vairāk pasaules valstīs tiks organizēta aktivitāte, kuras laikā cilvēki aicināti fotografēties, attēlojot trīs dažādas darbības – “Neredzi ļaunu, nedzirdi ļaunu, nerunā ļaunu!”. Rīgā fotografēšanās pasākumā piedalījās ap 30 dažāda vecuma cilvēki. Kopumā tapa trīs fotogrāfijas. Pirmajā no fotogrāfijām cilvēki ar rokām aizsedza acis, parādot, ka neredz ļauna, otrā fotogrāfijā ar rokām tika aizsegtas ausis, savukārt trešā fotogrāfija tapa, kad cilvēki ar rokām aizsedza muti.

Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote stāstīja, ka C hepatīta slimības ārstēšana ir ne tikai ilgstoša, bet arī dārga. C hepatīts ir slimība par kuras esamību daudzi nemaz nenojauš, tādēļ cilvēki tiek aicināti doties pie ārsta, lai veiktu analīzes.

Ar savu pieredzi dalījās arī divi vīrieši, kuri minēja, ka nav ne narkomāni, ne vieglas dzīves tīkotāji, tādēļ bijis liels šoks, uzzinot, ka ir saslimuši ar C hepatītu. Vienam no viņiem ārstēšanās ilgusi gadus un tas izmaksājis vairāk nekā 10 000 latus.

 

Arī viņi aicina cilvēkus laicīgi vērsties pie ārsta, lai pārbaudītos, jo ar šo slimību var inficēties pavisam vienkārši – paņemot cita manikīra šķērītes, cita skuvekli, cita zobu birstīti, lietas, uz kurām var būt inficēta cilvēka asins mikrodaļiņas, kas ar aci nav saskatāmas.

C hepatīts izplatās tikai ar asinīm, un vīruss cilvēkā var nonākt arī medicīniskas manipulācijas laikā, ja nav pareizi sterilizēti instrumenti.

Ārsts Aleksandrs Černušenko minēja, ka pacienti parasti par šo slimību nejauši uzzina, kad nonāk slimnīcā, lai veiktu veselības pārbaudi. C hepatīts ir visā pasaulē plaši izplatīta slimība un tai nav tieksme samazināties. Ar šo slimību pasaulē saslimuši ir aptuveni 200 miljoni cilvēku un var teikt, ka pasaulē ar C hepatītu ir inficējies katrs divpadsmitais cilvēks. Ja C hepatīts netiek ārstēts, tad var attīstīties aknu ciroze un aknu vēzis.

Latvijā ar C hepatītu ir inficēts katrs 53.iedzīvotājs.

 

Hepatīta biedrība vēlas pievērst sabiedrības un lēmuma pieņēmēju uzmanību tam, cik nopietna un bīstama ir hepatīta vīrusa izplatīšanās ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.

C hepatīts 90% gadījumu attīstās lēnām, bet hronisks hepatīts jau 15 līdz 20 gadu laikā var pārtapt par aknu cirozi, kuras ārstēšanai nepieciešama aknu transplantācija. Veicot regulāras veselības pārbaudes un atklājot to savlaicīgi, C hepatīts ir ārstējams. Tādēļ ir ļoti svarīgi veikt regulāras pārbaudes, lai atklātu vīrusa klātbūtni organismā un savlaicīgi sāktu ārstēšanās kursu un nepakļautu inficēšanās riskam savus līdzcilvēkus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+