×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

31.martā pēdējā diena, kad PVD pieņem mežacūku sieviešu kārtas paraugus (1)

Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Mežacūku populācijas samazināšanas nolūkos no pagājušā gada novembra par sieviešu kārtas mežacūkas nomedīšanu medniekam maksāja 100 eiro.

Šis bija viens no pasākumiem Āfrikas cūku mēra apturēšanai. Sieviešu kārtas mežacūku nomedīšana palīdz samazināt meža rukšu populāciju, un eksperti lēš, ka mežacūku skaits būtu jāsamazina līdz pieciem indivīdiem uz 1000 ha, lai būtu iespējams ierobežot Āfrikas cūku mēra izplatību.

Līdz 29.martam nomedītas jau vairāk nekā 10900 sieviešu kārtas mežacūkas. Bet ņemot vērā to, ka pavasarī mežacūkām dzimst mazuļi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 31.martā pēdējo dienu pieņems mežacūku sieviešu kārtas paraugus.

Pagaidām ir grūti spriest, vai maksa par sieviešu kārtas mežacūkām ir veicinājusi populācijas samazināšanos un vīrusa lēnāku izplatīšanos, bet PVD izsaka pateicību medniekiem par atsaucību un sadarbību.

Āfrikas cūku mēris joprojām ir ļoti sāpīgs un aktuāls jautājums, jo katru nedēļu šis vīruss tiek atklāts aptuveni 20 mežacūkām. Šogad līdz marta beigām konstatētas jau 334 ar vīrusu inficētas mežacūkas. PVD aicina iedzīvotājus ziņot pašvaldībai, ja atrasta nobeigusies mežacūka. Pašvaldībai jānodrošina mežacūkas savākšana. Medniekiem savukārt jāinformē PVD.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. dzimtes ir lietvārdiem, kārtas ciešamā un darāmā divdabjiem, organismiem ir dzimumi!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +15.0
Daugavpils +10.7
Saldus +13
Liepāja +11.8
Jelgava +12.9
Ventspils +13.4
Limbaži +13
Madona +8.9
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+