Mobilā versija
+10.7°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

Latviešu mūzikas lielkoncertā skanēs Andra Dzenīša jaundarbs (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Andris Dzenītis.

“Latvijas Koncertu” rīkotajā ikgadējā Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, kas notiks 25. janvārī Lielajā ģildē, starp citiem skaņdarbiem skanēs arī Andra Dzenīša jaundarbs “E(GO)” Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā, portālu LA.lv informēja “Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Komponists par savu jaundarbu saka: “Ar lielu prieku un bailēm pieņēmu negaidītu lieliskā saksofonista Arvīda Kazlauska piedāvājumu ļoti īsā laikā radīt lielas formas darbu – koncertu saksofonam ar orķestri. Šis instruments džeza, populārajā un klasiskajā laikmetīgajā mūzikā sevi atklājis kā pūšaminstruments ar neparastām, neizsmeļamām iespējām skaņveidē un tembrālajās niansēs, galu galā – ir ievērojamas skaniskās atšķirības starp dažādiem saksofonu paveidiem. Tas reizē dod gan radošo brīvību, gan risku iesprostot saksofona nepieradināmo raksturu. Darba saturs ir dziļš personisks pārdzīvojums, kas šoreiz paliks pie manis, tāpēc klausītājiem tā būs tikai mūzika.”

Diriģents Normunds Šnē, jaundarbu izpildīs solists – saksofonists Arvīds Kazlausks.

Andris Dzenītis (1978) ir viens no talantīgākajiem, daudzpusīgākajiem un starptautiski veiksmīgākajiem jaunajiem latviešu komponistiem. Jau 16 gadu vecumā par sonāti vijolei un klavierēm “Pamestie” izpelnījies Latvijas Komponistu savienības Kamermūzikas opusu konkursa laureāta titulu (1994). Kā Herdera stipendiāts studējis kompozīciju Vīnes Mūzikas un drāmas augstskolā (1996–1997) pie Kurta Švercika. Studijas turpinājis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (1997–1999) pie Pētera Plakida, tad Lietuvas Mūzikas akadēmijā (1999–2003) pie Osvalda Balakauska, iegūdams maģistra grādu kompozīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mūzika skan, bet ne šis murgojums

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+