×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Rinkēvičs: Krievija ekonomisko karu uzvarēt nevar (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī Krievijas un rietumvalstu ekonomiskais karš ir un būs sāpīgs visām pusēm, Krievija to uzvarēt nevar, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš skaidroja, ka sankciju ieviešanai pret kādu valsti ir ilgtermiņa iedarbība, tāpēc efekts sākotnēji var būt nemanāms.

“Ir pilnīgi skaidrs, ka sankcijas sāk dot savu efektu ne pirmajā, ne otrajā dienā, un pat ne pēc mēneša vai diviem. Tas ir instruments ar ilgstošu raksturu, bet, saskaitot, ko tas varētu nozīmēt [Krievijas] ekonomikai un tās starptautiskajiem sakariem un kontaktiem, es domāju, ka [..] ekonomisko karu, lai arī tas sāpēs visām pusēm, Krievija uzvarēt nevar. Beigu beigās tas rezultāts var būt bēdīgs,” atzina Rinkēvičs.

Ministrs sacīja, ka arī Maskavā tiek skaitīti sankciju radītie zaudējumi. “Man ļoti gribētos cerēt, ka kolēģi Maskavā sapratīs, ka ir jāpārtrauc atbalstīt tie bandīti [..] Ukrainas austrumos un jādod iespēja Ukrainai attīstīties tā, kā tā vēlas, un ka visa šī situācija, kā tā ir attīstījusies no gada sākuma, nāk par sliktu pašai Krievijai,” televīzijā izteicās Latvijas ārlietu ministrs.

Kā ziņots, Krievija 8. augustā noteica pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, alkohols, kā arī saldējums.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) paudis viedokli, ka ar Krievijas noteikto embargo daļai pārtikas produktu nekas nebeigsies. Ministru prezidente atklājusi, ka gadījumam, ja līdzšinējam Krievijas noteiktajam embargo sekos vēl citas sankcijas, valdībai ir gan plāns “B”, gan plāns “C”.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vislielākos zaudējumus sabiedrībām un valstīm nodara politiķi, kuri diplomātijas vietā seko emocijām, simpātijām un interesēm. Un, kā likums, zaudē visi, tikai šamie aiziet, dirsu kasīdami un ne par ko neatbildēdami. Krievijai nekas nav jāuzvar, jo Rietumi uzvarēs paši sevi. Bet Latviju uzvarēs Rinkēvičs

 2. … Ta var gan but, Krievija zaudes kauju pasaules ekonomijas placdarma , bet ne Bezabrene … seit ta ir jau uzvarejusi pateicoties musu ‘tuvredzigiem politikaniem’ un valsts vaditajiem !!!

  … Bet tad vel pastav jautajums, nemot vera, ka Rinkevics ir LR AM un sada posteni tam ari ir japarstav tas intereses nakotnes ekonomijas attistibai visas sferas, seviski sakara ar kadas valsts politiku pret Bezabreni !

  … Bet ko Vienotiba ar RP un ZZS atbalstu aktuali ir jau panakusi ar nemitigu Slesera ievesto TUA sistemas turpinasanu !!!!

  … Preteji NA un visu domajoso latviesu velmei izbeigt TUA, lai pasargatu nupat Satrversmes Preambula izteikto nacionalas, latviskas valsts atributu pastavesanu … pec pedeja raksta NA portala, mes jau esam sevi izpardevusi ne tikai banku un partikas produktu parstradasanas sektora, bet NI … un tadejadi vienveidigi pardodot valsts resursus un to apstradi vienvirzigi uz austrumiem esam jau zaudejusi ekonomisko karu par kuru naivais Rinkevics sodien seit spriedele … un varbut pat neatgriezeniski … !

  … Vai tad tiesam musu politiki var but tik naivi, akli, sauri domajosi, mantkarigi, korumpeti vai vel launak … hipokratiski vai pat nodevigi, ka nav spejigi reaget uz realitati un nekavesosi neizbeidz tik atri pieaugoso TUA izsniegsanu Krievijas pilsoniem ..?!

  … Vai tiesam NA ir vieniga partija, kas megina kaut ko vel izmainit uz vajadzigo… ne jau tikai ES skala, bet ari savas valsts labad !?

 3. Lai nu kur, bet ekonomiskā karā krievs nav karotājs. Visa Krievijas ekonomika balstās uz dabas resursu
  izejvielu pārdošanu – naftas un gāzes eksportu, bet ja šo krānu pasaule aizgriezīs, tad var paredzēt, ka lielie Putina atbalstītāji būs galīgi izputinājuši savu valsti. Viņi to vēl neapzinās, ka politisku ambīciju dēļ ir iesaistījušies savas valsts sagraušanā. Krievijā ir vāji attīstīta lauksaimniecība, tā nodrošina labi ja 60% no pārtikas vajadzības valstī. Valstī ir daudz lielu pilsētu un tur pārtikas deficīts būs jūtams ātri vien. Līdz šim šo deficītu sedza ES. Bet ja valstī nav pārtikas, tad politiķi būs spiesti savas ambīcijas paslaucīt pagaldē, bet iedzīvotājiem tādi valsts vadītāji vairs nebūs vajadzīgi. Runājot līdzībās, kā savā laikā viens dzejnieks teica: “… jo vēders Dievs visaugstākais un katrs pats sev tuvākais!”

 4. Pūķinam ne tikai nav iespējams atjaunot Krievu impēriju visā tās kādreizējā plašumā, bet viņam nav izredžu ilgtermiņā noturēt pat pašreizējo impēriju.

 5. “Krievija ļaunuma impērija” ! Kā var cilvēks ielauzties svešā mājā , nevainīga cilvēka mājās , sagrābt mazus bērnus , sievietes un izsūtīt nogalināt uz Sibīriju ??!! Pat plēsīgie zvēri tā nedara. Ar šiem “ļaunuma” pārņemtajiem cilvēkiem nevar būt nekādu līgumu un sadarbības , jo jau rīt šie nezvēri cilvēku izskatā var ielauzties mūsu mājās un aizsūtīt uz Sibīriju nāvē !!!!

  • Kā var nogalināt Afganistānā, Irakā un bezatbildīgi izraisīt Arābu pavasari? Tas nekas , ka tagad bojā iet tūkstoši?

 6. Kā šitāds pašapmierināts tukšums var būt par ĀM? Kauns un nožēla, ne vairāk……

 7. Kamēr Krievija sāks just sankciju sekas,tikmēr Latvijai jau būs vārga elpa.

 8. Ой-пуйка-пуйка.
  Хреново ты русских знаешь.
  Мы то перетерпим-не привыкать-а вот что с вами-белоручками будет?:(

 9. Krievi svēti tic,ka tos no visām pusēm ielenkuši fašisti,bandērovieši, amerikāņi un cīņai pret viņiem nekāds upuris nav par lielu.Tiks piesaukta Ļeņingradas blokāde,Staļingrada un beigās Berlīnes sturmēšana ar karogu virs reihstāga.Tā kā ekonomiskais karš no rietumvalstu puses tāds nieks vien ir.

 10. Amērika uzvarēs, Krievija uzvarēt nevarēs, bet Eiropa zaudēs. Latvija ir pie Amērikas, vai ne?

  • Kas uzvaretu KRIEVIJU pasaule tada valsts nav ……Krievija nekad nav uzbrukusi nevienai valstij …kas to nezin paskataties istu vesture….Krievijai ir tikai uzbrukusi sakot ar Napalionu….un vel Krievijai neko no pasaules valstim nevajag vinai ir viss….bet pasaules valstim no Krievijas vajag daudz…..un tas viss kas notiek Ukraina ir citu valsts intreses lai tiktu pie naudas……

 11. vel mazliet parunas un vares est sprotes,galas konservus ar saldejumu par brivu ka poli savus abolus.

Draugiem Facebook Twitter Google+