Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
12. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Zīle publiku mazāk smīdinātu (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Roberts Zīle

Cilvēki uzmet acis pulkstenim, kad beigsies Straujumas valdības laiks. Ja es būtu ministrs, pašlaik justos līdzīgi spēļu nama azartistam, kuram jātinas, iekams viņš ar lielām grūtībām pie laimes rata paglābis pēdējās bikses. Lasi, kamēr atlikušie popularitātes punkti nav konvertējušies neslavas dziļos mīnusos. Vēl ir neziņa, vai Vecgada vakarā tautu ar runu aplaimos un Šampaņas dzēriena glāzi pacels Laimdota vai būs jau cita freilene vai kungs kniedētā ādas jakā.

Latvijā valdīšanu gandrīz nekad nav nokoduši nikni opozīcijas vilkači, kas pielikuši uguni deglim un uzlaiduši gaisā valdības būdu. Ļoti reti premjers ar savām atslēgas figūrām atkāpies galīgi samaitātas reputācijas dēļ. Pārsvarā notikusi koalīcijas cīņa par vairāk varas, partneri ieturējušies maltītē viens ar otra asinīm, un valdība sagrauta no iekšpuses. Straujumas Ministru kabineta gulētiešanas laiks neatbilst nevienai šai pazīmei. Savulaik sastādīto “pagaidu” valdību noēd nevarība, bezpalīdzība un pašrocīgi radītais haoss, kamdēļ uzkrāts ievērojams negatīvais kapitāls. Ne cepts, ne vārīts un mīkstas kā vasks administrācijas koptēls vairs neiejūsmina sabiedrību. Neapmierinātie ir bifšteka klubos un būdiņās, politikas aizkulisēs un vīnūžos jau “norok” Straujumu, spriežot, ka viņas vilciens aizgājis. Vajag ko sāļāku, bet, godājot vecākus cilvēkus, tauta pa pēcpusi valdībai īsti nesit un pie velna vecmāmiņas akurāt nesūta. Atstātie krēsli kotētos kā diezgan toksiski, kārtējoreiz nav sagatavots par sevi pārliecināts un drošs premjera kandidāts – ir tāda kā bezizeja un nav gaidāmi uzlabojumi.

Kā ceļas varasvīru nevarība? No mūsu demokrātiskās sistēmas balstiem, no partijām, kas ierodas uz vēlēšanām kā uz momentloterijām, kur varbūt izvilks laimīgo lozi. Varbūt vēlētāji iedos uzticības kredītu. Tie nabadziņi apskatās listes – kad nav ko ēst, jāēd tas, kas ir. Tā ir totāla politgrupējumu bezatbildība pret valsti, kad tiem nav ne reformu pieteikuma, ne izstrādāta politikas piedāvājuma, bet tikai iegriba uz nodokļu maksātāju muļķadesu rēķina pavaldīt krēslu mīkstumā un uzturēt puskoka lēcēju organizācijas veģetēšanu. Pat lielajām partijām nav ne jēgpilnas programmas, ne ideju ražotnes domnīcas. Ko šādā degradācijā lai iesāk no malas par premjeri paņemta padzīvojusi kundze, un uz kurieni lai viņa vispār min pedāļus? Tā sauktā valdības deklarācija ir no vecas manifestēšanās pārspiests kleķerējums, un tas pats noput kancelejā kā fikcija un viltota prece. Pēc tam izrādās, ka partiju plāni nav tautas plāni, un vēlētāji konstatē, ka zirgs, kurš zinātu gramatiku, sarakstītu vērtīgāku dokumentu par koalīcijas pienesto balto lapu. Patriotu mēnesī izskatās, ka it neviena latviskā partija nav kondīcijā izlīdzināt kursu, stabilizēt valdību, un jūs taču nedomājat, ka viņi prot tirgoties ar aviokompānijām. Nu, dodiet premjera vietu Nacionālajai apvienībai, kuri arī ir pajinieki valdībā. Cik ilgi turēs rezervē Robertu Zīli Eiropas briežu dārzā – sliktāk jau nebūs, publiku viņš mazāk smīdinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ideja nav slikta. Un ko tas Rubiks pa Eiropu veģetē? To arī vajag likt pie darba!

  2. Braši, Līcīša k-gs. Vien maza piebilde – tauta sen jau gaida, kad politiķu konkurence būs saistīta ar attīstības, ekonomikas un nodokļu lietām, respektīvi, saprātīgu saimniekošanu, nevis sen iztukšoto nacionālo tematiku. Gaida gaida, nesagaida… Zīle jau ir brašs kungs, tak sēž tajā pašā caurajā laivā…

  3. Latviešu nācijai piemīt veselīgs humors.Tam par iemeslu pat labas idejas tiek uztvertas ar humoru.Būsiet jau pamanījuši,ka tautā neviens nav tik populārs kā kumēdiņu rādītāli,runātāji,dziedātāji,stāstītāji…

  4. Nav taisnība, rīcības programmas ir, vajag tikai lasīt priekšvēlēšanu solijumus! Nav GRIBĒŠANAS DARĪT! Ja nav zināšanas, var iemācīties, bet ja nav gribēšanas, tad īstā vieta būtu aiz restēm(par pretvalstisku darbību, jeb bezdarbību).

  5. Zīli nevar !!!
    Raše apvainosies ! Ko tad !!!

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (96)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+