Foto: Fotolia

5 piemēroti istabas augi skolēna istabai 0

Ļoti bieži bērnistabā atrodas istabaugi, kam citur nav bijis vietas, vai arī tajā vispār nav nekādu augu. Abi varianti nav pareizi! Istabaugiem noteikti jābūt arī skolas vecuma bērna istabā, tikai tie pareizi jāpiemeklē.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Augus izvēloties, jānoskaidro un rūpīgi jāseko, vai tie nav indīgi, durstīgi ar spēcīgi smaržojošiem ziediem vai lapām, kas var izraisīt alerģiju.
Turklāt vēlams pievērst uzmanību arī izvēlēto augu veselīgajām īpašībām. Piemēram, šis piecu augu tops lieliski noderēs skolēna istabai.

1. Hlorofīts
Dabas radīts augs – filtrs, kas attīra gaisu no mikrobiem un kaitīga piesārņojuma. Tas ir viegli audzējams un ātri izplešas. Augs nav prasīgs, ātri sakuplos gan saulainā, gan ēnainā vietā, jo pielāgojas dažādiem apstākļiem. Vien jāievēro, ka jāļauj zemei podiņā izžūt, un tikai tad augu var laistīt no jauna.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Alveja
Augs satur fitoncīdus, kas stimulē galvas smadzeņu darbību un imunitāti, uzlabo darba spējas un fizisko izturību.
Alveju vēlams stādīt māla podā. Tam jābūt apmēram 2–3 centimetrus plašākam par alvejas sakņu kamolu. Augsni veido no zemes un smiltīm vienādās attiecībās. Vislabāk jūtas labi apgaismotā vietā 20–25 °C temperatūrā. Tieši saules stari augam nepatīk – lapas brūnēs un sāks kalst. Tomēr tas nav kaprīzs uz laistīšanu. Jālaista ne biežāk kā divas reizes nedēļā (sausā laikā), bet mitrā laikā var arī retāk. Augsnes virskārtai jābūt pilnīgi sausai, citādi alveja var sākt pūt.

3. Citronkoks
Šī auga lapām piemīt pretvīrusu aktivitāte, un tas īpaši ieteicams telpās, kurās mīt cilvēki ar plaušu saslimšanām.
Jāstāda neglazētā māla podā, lai augs varētu labi elpot, kā arī lai pods varētu atvēsināt citronkoka saknes siltā laikā un uzsūkt lieko mitrumu. Zem poda jānovieto paliktnis, kur notecēt liekajam ūdenim. Vispiemērotākā vieta būs palodze vai vēsa veranda, kur nav lielu temperatūras svārstību. Vasarā augu var iznest arī laukā, tikai jāievēro mērena temperatūra. Citronkokam nepieciešams daudz gaismas, tāpēc ziemā to noteikti jānovieto dienvidu pusē vai telpā ar ļoti labu mākslīgo apgaismojumu. Svarīgi izvēlēties pareizu laistīšanas režīmu, lai atrastu sabalansētību starp mitrumu un sausumu. Laistīšanas ūdenim jābūt siltākam par telpas temperatūru, turklāt augs jālaista ļoti lēnām, ļaujot tam mitrumu uzsūkt pamazām. Aptuveni pusstundu pēc laistīšanas jānolej liekais ūdens no paliktņa. Vēsā laikā laista retāk un mazāk, bet visās sezonās citronkoks būs pateicīgs par lapu apsmidzināšanu.

4. Kalanhoja
Dekoratīvs augs ar košiem ziediņiem, kas palīdzēs labi atslogot redzi pēc ilgstoša darba ar datoru. Augs nav indīgs, tieši pretēji – tā lapu sula ir ļoti veselīga dažādu brūču un iekaisumu dziedināšanai.
Vislabāk augu stādīt māla podiņā, kam apakšpusē ir drenāžas caurumiņi. Augsne jāizvēlas viegla un labi drenēta, var kombinēt ar kaktusiem domātu zemi. Kad augs zied, to laista tad, kad augsnes virskārta kļūst sausa; kad ziedēšana samazinās, samazina arī laistīšanas apjomu. Laistot jāuzmanās nesaslapināt lapas. Izziedējušos ziedus novāc un ļauj augam baudīt miera periodu.

5. Istabas paparde jeb nefrolēpe
Paparde atbrīvo no stresa, ko rada informācijas pārsātinājums, kas ļoti bieži kaitē šodienas skolas bērniem. Papardes labi noārda arī kaitīgas vielas – ksilolu, formaldehīdu u.c.  un veicina koncentrēšanās spējas, kas lieliski noderēs, pildot mājas darbus.
Augam nepieciešams lēzens puķu pods. Vispiemērotākā vieta ziemeļu – austrumu puse, kur ir viegls noēnojums. Vasarā nav ieteicams turēt spēcīgas saules gaismas apspīdētā vietā, bet ziemā derēs vieta, kur ir vienmērīgi gaišs visu dienu. Jānodrošina, lai ap augu ir brīva vieta, kur nokarāties un izkārtoties stīgām un lapām. Vislabāk jutīsies telpās ar temperatūru no 16 līdz 23 °C.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.