×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Kaķis, kurš izglāba ielu mūziķi un narkomānu (4)

Foto: miridei.comFoto: miridei.com

Narkomānu Džeimsu Bouenu ģimene izdzina no mājām. Aptuveni trīs gadus viņš klejoja pa Londonas ielām, naudu pelnot ar ielu muzicēšanu. Viņa dzīve mainījās pašos pamatos, satiekot rudu ielas kaķi.

Klejojošais muzikants nespēja paiet garām kaķim, kuram uz ķepiņas vīdēja asiņojoša brūce. Viņš aiznesa dzīvnieku pie veterinārāsta, izārstēja minku. Kaut kaķis bija klaidonis, tāpat kā Džeimss, tomēr viņš nevēlājās iet prom no sava glābēja. Arī ielu muzikants pieķērās kaķim un nosauca viņu par Bobu. No tā laika viņi praktiski ir nešķirami. Kamēr Džeimss spēlē ģitāru, Bobs sēž blakus, tērpies kādā no savām simpātiskajām šallītēm un piesaista garāmgājēju uzmanību. Turklāt Bobs ir iemācījies pāris triku, tādējādi palielinot komandas ienākumus līdz 40 mārciņām dienā. Džeimss veiksmīgi ticis vaļā no narkotiku atkarības, un kaķis viņam ir nevis vienkārši mājdzīvnieks, bet gan viņa labākais draugs, ģimene.

Reiz starp mūzikas klausītājiem gadījās literārā aģente Marija Pančosa, kura droši vien runča Boba zaļo acu apburta, piedāvāja Džeimsam uzrakstīt savu dzīvesstāstu. Drīzumā Džeimss patiešām uzrakstīja grāmatu “Ielas kaķis vārdā Bobs”. Tā kļuva par bestselleru Lielbritānijā. Grāmatā Džeimss aprakstīja draudzību ar Bobu un tāpat atklāja daudz aizraujošu stāstu, kurus viņi kopīgi piedzīvojuši Londonas ielās.

Grāmata ir tulkota 18 valodās, un Džeimsam pat piedāvāts uzņemt filmu pēc grāmatas motīviem. Tomēr viņš nevēlas šķirties no līdzšinējā dzīvesveida – spēlējot mūziku ielās, viņš jūtas patiesi laimīgs. Arī Bobs izskatās visnotaļ laimīgs. Viņš tagad ir londoniešu mīlulis. Metro darbinieki pat uzdāvinājuši kaķim brīvbiļeti.

Avots:miridei.com

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tā ir brīnišķīga grāmata.

  2. Ļoti, ļoti jauka un aizkustinoša grāmata!

  3. Vai Latvijā grāmatnīcās ir pieejama šī grāmata?

  4. Tiesam aizkustinosi-pa retam arii notiek kaut kas labs sai pasaulee…

Draugiem Facebook Twitter Google+