×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

74 veterinārās klīnikās visā Latvijā bez maksas mācīs suņiem pucēt zobus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Arī suņiem, tāpat kā cilvēkiem veidojas zobakmens un bojājas zobi, tāpēc suņi cieš sāpes un sāk slimot. Ne visi suņu saimnieki atpazīst simptomus, kas liecina par slimiem zobiem, bet liela daļa saimnieku nav radinājuši suni mutes apskatei un pat, ja simptomi zināmi, nevar pārliecināties par zobu stāvokli, jo suns to neļauj.

Latvijas veterinārārsti atzīst, ka suņu zobu veselības problēmām Latvijā ir tendence pieaugt, tāpēc arī šogad aprīlī – Suņu zobu veselības mēnesī – 74 veterinārajās klīnikās visā Latvijā būs pieejamas bezmaksas konsultācijas un Kucēnu zobu tīrīšanas skolas padomi suņa pieradināšanai pie mutes apskates un higiēnas.

Veterinārārste, Latvijas Veterinārārstu Biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītāja Linda Jakušenoka skaidro, ka tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem pēc ēšanas uz zobiem veidojas aplikums. Aplikumu rada pārtikas daļiņas, baktērijas un minerālvielas, kas ar laiku pārveidojas par zobakmeni.

Neveicot regulāru suņa zobu tīrīšanu, baktērijas pamazām iekļūst mikroplaisās starp smaganām un zobu, izraisot vēl dziļāku iekaisumu. Laika gaitā šis iekaisuma process padziļinās un var pat nonākt līdz zoba saknei, novedot pie zobu izkrišanas un nopietniem smaganu iekaisumiem. Procesam turpinoties, baktērijas var nokļūt kopējā asinsritē, izraisot nopietnas infekcijas citos dzīvnieka orgānos, piemēram, sirdī.

Lai motivētu suņu saimniekus nekavēties ar suņu zobu veselības pārbaudi un pamudinātu tos, kuri vēl šaubās par šādu nepieciešamību, aprīlī ar Paldies karti un akcijas kuponu veterinārās klīnikas Rīgā, Rīgas apkārtnē un teju 40 pilsētās visā Latvijā sniegs bezmaksas konsultācijas. Informācija par veterinārajām klīnikām, kurās pieejamas bezmaksas konsultācijas un kuponi, kurus nepieciešams izdrukāt, lai saņemtu konsultācijas, atrodama mājas lapā www.pedigree.lv.

Speciālisti norāda, ka vispareizākais ir kopt suņa zobus jau no mazotnes – uzreiz pēc tam, kad piena zobus nomaina pastāvīgie, tomēr vairums suņu saimnieku suņu mutes higiēnai ir gatavi pievērsties tikai pēc tam, kad veselības problēmas sevi jau pieteikušas. Kā vieniem, tā otriem nepieciešamas zināšanas, jo zobu tīrīšana nevar notikt, ja suns nav pieradināts pie pieskārieniem mutei un zobiem.

Lai suņu saimniekiem sniegtu nepieciešamās zināšanas, piedaloties kinologiem Viktorijai Kenigsvaldei (Suņu centrs BIS) un Pēterim Akimovam (Klubs Inter Sport Canis), izveidota Kucēnu zobu tīrīšanas skolas instrukcija suņu saimniekiem par to, kā pieradināt kucēnu un pieaugušu suni pieskārieniem un mutes higiēnas procedūrām. Instrukcija būs pieejama iepriekš minētajās veterinārajās klīnikās, bet īpašas Kucēnu zobu tīrīšanas skolas nodarbības, arī Rīgā un 10 lielākajās Latvijas pilsētās, tostarp Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā u.c..

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+