Sports
Citi sporta veidi

Latvijas tenisistes uzzina pretinieces Federācijas kausā 0

AFP/Scanpix

Latvijas dāmu tenisa izlase, kurā pirmo reizi kopā spēlēs arī abas vadošās valsts pārstāves Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, februārī Tallinā gaidāmajā Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, pirmdien tika ielozēta vienā apakšgrupā ar Polijas, Turcijas un Austrijas izlasēm.

Turklāt, jau tagad zināms, ka latvietēm turnīra gaitā nāksies tikties tikai ar vienu pirmā simtnieka tenisisti, jo tādas nav ne Turcijas, ne Austrijas izlasēm, ne arī potenciālajām pretiniecēm sacensību fināla kārtā.

Federāciju kausa turnīrs “Tallink” tenisa centrā Igaunijā norisināsies no 7.līdz 10.februārim.

Pirmdien 14 valstu izlases tika salozētas četrās apakšgrupās. Latvija ar Poliju, Turciju un Austriju iekļuva D apakšgrupā, kamēr A apakšgrupu veidos Serbija, Gruzija un Bulgārija, B apakšgrupā spēlēs Lielbritānija, Igaunija un Portugāle, bet C apakšgrupā būs Horvātija, Ungārija, Slovēnija un Zviedrija.

Apakšgrupu uzvarētājas cīnīsies par iespēju nokļūt otrajā Pasaules grupā, bet apakšgrupu vājākās vienības aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu grupā. Zīmīgi, ka 2019.gadā mainīsies sacensību formāts, apvienojot abas pasaules grupas, līdz ar to šī turnīra divas uzvarētājas iegūs iespēju iekļūt starp 16 stiprākajām pasaules izlasēm.

Jau vēstīts, ka šogad sacensībās Latvija piedalīsies ar optimālo sastāvu, ierindā esot ranga septītajai raketei Ostapenko, šobrīd WTA ranga 15.vietu ieņemošajai Sevastovai, 278.pozīcijā esošajai Diānai Marcinkēvičai, kā arī talantīgajai Danielai Vismanei, kura ir planētas 876.rakete, bet pasaules junioru rangā atrodas 27.vietā.

Trim apakšgrupas pretiniecēm kopā ir tikai viena pirmā simtnieka tenisiste – Polijas izlases sastāvā iekļauta WTA ranga 74.vietā esošā Magda Linete, kura pirmdien arī pārvarēja Austrālijas atklātā čempionāta pirmo kārtu.

Polijas izlases sastāvā gan nav titulētā Agņeška Radvaņska. Viņa savulaik bijusi arī pasaules ranga vicelīdere, bet tagad atrodas 35.pozīcijā un karjeras laikā uzvarējusi 20 WTA turnīros.

Saistītie raksti

Turcija pagājušajā nedēļā sastāvā iekļāva četras pasaules rangā visaugstāk esošās tenisistes, kuras atrodas starp 155. un 228.pozīciju. Visaugstāk ir Čagla Bijikakčaja. Savukārt trīskārtējās Federāciju kausa pusfinālistes Austrijas pirmā rakete šobrīd ir Barbara Hāsa, kura atrodama ranga 170.vietā, bet 265.pozīcijā ir Jūlija Grabere.

Ja Latvija uzvarēs savā apakšgrupā, tai ar A grupas uzvarētāju būs jāspēlē par ceļazīmi uz pasaules grupas “play-off” kārtu. Zīmīgi, ka tajā grupā nav neviena pirmā simtnieka tenisiste.

LA.lv