A. Baumanim mājas trasē tehnikas ķibeles, mazas cerības uz titulu 0

Latvijas rallijkrosa braucējs Artis Baumanis svētdien Biķerniekos iekļuva Eiropas čempionāta piektā posma “Super 1600” klasē finālā, taču neizgāja uz starta un pamatīgi iedragāja cerības uz titulu, kamēr Juris Spīķis savā karjeras pirmajā finālā finišēja piektais.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Finālā uzvaru izcīnīja Baumaņa sīvākais konkurents cīņā par titulu Kristiāns Sabo no Ungārijas. Abiem “Volland Racing” pilotiem pirms šī posma bija pa 90 punktiem kopvērtējumā.

Tikmēr otrais finišēja lietuvietis Roks Bacuška, trešais bija soms Jusi Peteri Lepihalme, bet piekto vietu izcīnīja Spīķis.

Kā vēstīts, kvalifikācijā ar 166 punktiem uzvarēja Navicks, A.Baumanis ar 148 punktiem bija septītais, Arnis Odiņš ar 136 punktiem ieņēma devīto vietu, bet Spīķis ar 125 punktiem bija 11.pozīcijā. Vēl Mārtiņš Lapiņš posmu noslēdza 14.vietā, bet Edijs Ošs bija 20.pozīcijā.

Pēc tam pusfinālā A.Baumanis bija līderis, taču tehnisku problēmu dēļ finišēja trešais. Pēc konkurentam piespriestā 30 sekunžu soda Baumanis pacēlās uz otro vietu bet Spīķis ieņēma trešo vietu, pirmo reizi karjerā sasniedzot finālu.

Turpat Biķerniekos svētdien autosportisti spēkojas arī pasaules un Eiropas čempionāta ieskaitēs “SuperCar” klasē, starp planētas 12 labākajiem iekļūstot arī Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, kuri plkst.15 cīnīsies pusfinālā.

A.Baumanis jūlija sākumā uzvarēja Eiropas čempionāta trešajā posmā, bet pārējos trīs etapos bijušas mainīgas sekmes, turklāt Beļģijā finālā tika apmests kūlenis, kas gan netraucēja tikt pie piektās vietas.

Pērn savā debija sezonā Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē, startējot “Set Promotion” komandā, Artis Baumanis kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu.