×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Abu Meri par diplomātisko skandālu lidostā: jautājums ir par attieksmi pret sievieti (19)

Foto LETAFoto LETA

“Jautājumi ir par attieksmi, attieksmi , kas negribētu izģērbties pavisam gandrīz plika visiem priekšā,” tā raidījumam “LNT Ziņas” gadījumu ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstnieces Hananas Halfanas Obaidas Ali ai Madhani drošības pārbaudi Rīgas lidostā komentēja Latvijas Arābu kultūras centra vadītājs, Saeimas deputāts Hosams Abu Meri (V), kurš ar viņu notikušo pārrunājis.

No Abu Meri atstāsta noprotams, ka incidents nebūtu noticis, ja lidostas personāls būtu laipnāks, kā arī, ja pārbaudi neveiktu publiski.

“Vēstnieces kundze nav tāda sieviete, kas nāk ar sejas aizsegu, viņa vienkārši bija ar hidžābu un normālām drēbēm, gāja garām drošības kontrolei. Viņa nebija pret to, bet bija pret attieksmi. Ka uz viņu kliedz, runā ļoti, ļoti skaļi, nesaprot, ka viņa negribētu savu lakatiņu un jaku ņemt nost publiski,” skaidroja Abu Meri. Vēstniece cienot Latvijas likumdošanu un esot par drošību.

Lidostas versija par notikušo gan atšķiras. Drošības dienests norāda, ka vēstniecei bijis aicinājums novilkt mēteli un notikusi pārbaude ar rokām, ko veikusi drošības dienesta darbiniece – sieviete.

Pretrunīga ir arī informācija ar to, vai lidostā ir telpa atsevišķiem strīdīgiem gadījumiem kā šis. Lidostā apgalvo, ka šāda telpa esot, bet, ja tāda eksistē, tad par to zina retais, un starp viņiem nav ārlietu un satiksmes ministru.

“Tas, ka lidostā vajadzētu būt atsevišķai vietai, kur drošības pārbaudes tiek veiktas, neredzot citiem ceļotājiem, mēs uzskatām, ka tam tā ir jābūt. Ministrijas vadības līmenī esam informējuši gan Satiksmes ministriju, gan lidostu un esam aicinājuši šādus tehniskos uzlabojumus veikt,” teica Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.

Zīmīgi, ka konkrētajā dienā AAE vēstniece uz savu valsti devās, lai piedalītos Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un pavadošās delegācijas vīzītes sagatavošanā. Valsts prezidents uz Abu Dabi izlido sestdien.

Kā informēja prezidenta kancelejā, arī Valsts prezidents par notikušo izsaka nožēlu, taču nekādi signāli, ka tas varētu atstāt iespaidu uz vizītes gaitu nav saņemti. Arī Abu Meri pauž viedokli, ka plašākas politiskas sekas incidents, visticamāk, neatstās.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. “Izģērbties pavisam, gandrīz plika..” Oh, please. Tad mēs, pārējās, laikam ik dienas tādas gandrīz plikas apkārt staigājam. (:
  Attieksme šad un tad pieklibo, tas tiesa, to esmu arī pati piedzīvojusi, bKet kādā sakarā pret viņu būtu jāattiecas citādi kā pret visiem pārējiem cilvēkiem, sievietēm uz vietas. Tad jau tiešām, lai valdība personīgi parūpējas par savu viesu glamūrīgāku uzņemšanu, ja tā neder.

 3. Ja esi eiropaa,tad reeķinies ar eiropas likumiem,taApat kaa mees braucot uz aazijas valstīm…

 4. Atkal Latvijas mediji pārcenšas! Vai novilkt mēteli ir kas cilvēka cieņu aizskarošs??!
  KĀPĒC KĀRTĒJO REIZI TICAT ŠIEM SVEŠTAUTIEŠIEM?!?!?!Kāpēc ne savējiem? Kāpēc tāda ažiotāža ap vienu svešu sievišķi, kurš NEKAD NAV LIDOJIS (izliekas to nezinot) , KURŠ NEGRIB PAKĻAUTIES VISPĀRĒJĀM PRASĪBĀM??!!
  Abu Meri lai brauc uz savu dzimteni ievest kārtību!!! Mūsu valstī ir tāda un jums tā jārespektē, nevis jāieved jūsējā šeit!!! KĀPĒC NEPROTAT AR CIENU UZTURĒTIES CITU – SVEŠĀS MĀJĀS??!!
  Kāpēc mums braucot – lidojot uz jūsu un citām valstīm IR JĀIEVĒRO TO VALSTU LIKUMI??
  KĀPĒC ABU MERI – ATBILDAT UZ ŠO JAUTĀJUMU??!!

 5. Varēja redzēt vidio kad pajautāja lai tv3 lai aizved uz šo telpu . Darbinieki meloja . Tiešaja etera .

 6. Domāju, ka valdības pienākums bija un ir brīdināt lidostu par sev gaidāmajiem īpašajiem ciemiņiem. Pagaidām visi tikai prasa lielu drošību, ko RIX darbinieki cenšas nodrošināt. Ja ņem vēra masu mēdijos veidoto tēlu par teroristiem, imigrantiem un apģērbiem… Nav brīnums! No otras puses – ja viņi lido pie mums,tad taču zin, ka te ir citāda apģērbu forma. Dāma ieradās darba darīšanās, uzaicinātāja pienākums bija parūpēties , lai incedenta nebūtu. Un atsevišķo kabīni vajag. Ciemiņu būs arvien vairāk. Lai Latvija izvairās no nevajadzīgiem konfliktiem un negatīvas publicitates.
  Manuprāt, kāds neizpildīja savu pienākumu. Kognitivitates trūkums!

 7. JAUTAJUMS IR PAR MUSULMAŅU ATTIEKSMI PRET EIROPU MERI KUNGS.Iedomajas ka var darit te ko grib. Nav ta un nebus.

 8. Gaidïjāt karu….?!
  Vai diplomātiskā korpusa sievietes ir pelnìjušas lielāku cieņu kā sievietes ,,no tautas”? Ja izģērbj,lai tad visas….tā bùs mierìgāk?

 9. Nu labi, attieksme pret sievieti.
  Bet valsts!? Valstī pastāvošā likumdošana, likumi, reglamenti un instrukcijas!?
  Tie tagad būtu tā kā jāpārskata vai jālabo, tā teikt, šie likumi mūsu pašu sievietēm, bet lūk, šie sievietēm no arābu valstīm . . .

 10. Lai turpmāk izvairītos no šādiem incidentiem, lidostā jāierīko vigvami, šalaši u.c. nacionālām kultūrām raksturīgas kabīnes.

 11. Bez hidžaba? Skat,foto.

 12. Jautājums ir par islāmticīgo fanātiķu attiecību pret visām sievietēm, kuras viņiem ir kā mājlopi nevis līdzvērtīgi cilvēki.

 13. Varētu domāt ka tas abavas mērijas hosams būtu tur stāvējis klāt un visu redzējis…..nevajag M U L D Ē T !!!

 14. Varētu domāt ka šis abavas mērijas hosams būtu stāvējis tur klāt un visu redzējis savā acīm…. nevajag MULDĒT !!!

 15. Kaut kas te nav līdz galam pateikts. Izskatās pēc provokācijas.
  Lidoju bieži. Lidostas Rīga darbinieki ir profesionāli, “latviski” laipni, runā vairākās svešvalodās.
  VIENMĒR ievēro dzimti – sievietes pārbauda tikai sievietes, vīriešus – vīrieši. Neticu par 100%, ka šoreiz ir bijis citādāk.

 16. Nez, kāpēc visām pārējām jāvelk nost viss, ko lie, bet viņai ne. Tad nevajag stāvēt kopīgajā rindā, bet lidot ar speciālu reisu. Atraduši skandālu: izturas pret visiem vienādi un pareizi dara.

 17. abu mēris jau varēja nekunkstēt. čurkām sievietes ir pat zemāk par suņiem, tur sievietes ir beztiesiski mājdzīvnieki.

  • Ne gluži,kā paši redzat,šī ir karaliska persona,lai arī sieviete.Turklāt viņai ir darbs kā vēstniecei.Lai cik zems viņas stāvoklis arābu valstī starp vīriešiem,tas vienalga ir nesalīdzināmi augstāks kā vnk musulmanietei.Domājams,viņu aizvainoja latviešu prastā attieksme,jo musulmaņi,pie kam karaliski, noteikti jūtas par mums pārāki. Ja tas būtu britu karaļnams,arī izvērstos skandāls.

  • Ne gluži,kā paši redzat,šī ir karaliska persona,lai arī sieviete.Turklāt viņai ir darbs kā vēstniecei.Lai cik zems viņas stāvoklis arābu valstī starp vīriešiem,tas vienalga ir nesalīdzināmi augstāks kā vnk musulmanietei.Domājams,viņu aizvainoja latviešu prastā attieksme,jo musulmaņi,pie kam karaliski, noteikti jūtas par mums pārāki. Ja tas būtu britu karaļnams,arī izvērstos skandāls.Un nu būs smagi jāatpērkas

Draugiem Facebook Twitter Google+