×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Āboltiņa: Latvijā nepieciešama dubultpilsonība

aboltina_leta5

Latvijai ir nepieciešama dubultpilsonības institūta ieviešana, lai neizsētu un nezaudētu ārvalstīs dzimušos bērnus, šodien konferencē “Latvijas pilsonība 21.gadsimtā” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Pēc Āboltiņas vārdiem, cilvēkus, kuri gaida uz dubultpilsonības iespējām, līdzīgi kā reiz dzejnieku Raini, “dažkārt pārņem izmisums, ka viņiem nav māju”. Šo sajūtu radot situācija, ka šie cilvēki dzīvo ārvalstīs un viņiem nav Latvijas pilsonības, kas saistītu ar valsti. “Taču, ja viņi tiktu aicināti, viņi būtu gatavi celties un iet,” par viņu gatavību pieņemt Latvijas pilsonību ir pārliecināta Āboltiņa.

Politiķe skaidroja, ka Latvija izsēj un zaudē savus ārvalstīs dzimušos bērnus, tāpēc Saeimai ir jāatrod risinājums, kā nodrošināt viņiem dubultpilsonības piešķiršanu. Grozījumu veikšana Pilsonības likumā ir viens no svarīgākajiem Saeimas šīs sesijas uzdevumiem, kura paveikšana vairos pilsoņu skaitu.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris konferences atklāšanā skaidroja, ka valstij ir tiesības noteikt to ļaužu grupu, kurai ir visciešākās saites ar šo valsti. Tāpat Latvijai ir tiesības noteikt, kurus uzņemt par pilsoņiem un kurus izslēgt no pilsoņu kopas, – šiem procesiem ir jānotiek saskaņā ar skaidriem spēles noteikumiem.

Kā ziņots, Saeimas atbildīgā apakškomisija pašlaik skata grozījumus Pilsonības likumā, kuri paredz arī dubultpilsonības ieviešanu attiecībā uz daudziem ārvalstīs dzīvojošiem Latvijas piederīgajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+