×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Sauszemes spēku komandieris: Latvija augstu novērtē ASV karavīru klātbūtni

Latvija augstu novērtē ASV 1.kavalērijas divīzijas karavīru ierašanos Latvijā, otrdien svinīgajā ceremonijā, ar kuru šī vienība Ādažu bāzē sāka rotāciju, sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts.

Kavalērijas brigādes karavīri rotācijas kārtībā nomainīja ASV 173.Gaisa desanta karavīrus. Jaunā ASV vienība oktobra sākumā Latvijā ieradās ar pieciem tankiem un 12 kājnieku kaujas mašīnām “Bradley”.

ASV karavīri aizvadīs kopīgas mācības ar Latvijas karavīriem un uzturēsies Ādažu bāzē līdz decembrim. Svinīgajā ceremonijā Liberts pateicās ASV karavīriem un valsts valdībai par reakciju uz mūsdienu ģeopolitiskajiem izaicinājumiem Baltijas reģionā.

“Mana nācija jums ir ļoti pateicīga. Šodienas ceremonija ir ļoti nozīmīga jo Ādžos pirmo reizi ierodas [ASV un Norvēģijas] smagā bruņutehnika. Visas šīs spējas uzlabos mūsu kopējo mācību kvalitāti. Savukārt mēs [Latvija] varam dalīties ar savu pieredzi, kuru esam ieguvuši veicot savas operācijas,” sacīja Sauszemes spēku brigādes komandieris.

Liberts žurnālistiem pastāstīja, ka ASV bruņutehnika ļauj Latvijas kājniekiem apgūt metodes kādā veidā var strādāt ar NATO valstu atbalstu. Latvijas karavīri apgūst gan cīņas paņēmienus paralēli smagajai bruņutehnikai, gan arī apgūst metodes, kādā veidā cīnīties pret bruņutehniku. Karavīru un bruņutehnikas uzturēšanos Latvijā apmaksā ASV valdība. Tāpat ASV karavīri dzīvo tādās pašās kazarmās, kā Latvijas karavīri, kopā ēd un trenējas, skaidroja Pulkvedis.

Tāpat šādas vienības ierašanās Latvijā, ļaujot arī mūsu valsts karavīriem sagatavoties un iegūt pieredzi, kas būs nepieciešama, kad 2016.gadā tiks uzsākta Lielbritānijā iegādātās bruņutehnikas piegāde. Tā gan nav saistīta ar bruņutehnikas izmantošanu, bet gan ar loģistikas jautājumiem, atzina komandieris. “Kādiem apgādes jautājumiem būs jāpievērš uzmanība, kas ir nepieciešams infrastruktūras attīstīšanā. Tas ir vēl viens pozitīvs papildus arguments bruņutehnikas izvietošanai Latvijā,” uzsvēra Liberts.

Apmācības kalendārs ir izveidots līdz decembrim, kamēr šī vienība būs Latvijā. Tāpat paredzēts, ka nākamajā gadā uz mācībām Latvijā ieradīsies vēl citu NATO valstu militārās vienības. Visas ASV bruņutehnikas vienības un Latvijas karavīru kopīgās mācības norisināsies Ādažu poligonā, jo tas ir vienīgais Latvijā, kurš ir sertificēts šāda veida apmācībām. “Mēs izmantojam to, ka mums ir Baltijā lielākais poligons,” sacīja Liberts.

Pirmā ASV vienība, kas 24.aprīlī ieradās Latvijā operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, bija gaisa desanta karavīru rota no ASV armijas 173.kājnieku brigādes kaujas vienības, kas izvietota Itālijā. Viņi no aprīļa līdz oktobra sākumam trenējās kopā ar Latvijas karavīriem un piedalījās daudzās militārajās mācībās, tostarp “Saber Strike”, “Steadfast Javelin II” un “Sudraba Bulta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+