Ekonomika
Bizness

Populārās aktrises un rotu dizaineres Agneses Zeltiņas “Dvēseles akmeņi”7

Publicitātes foto

Populārās aktrises un rotu dizaineres Agneses Zeltiņas tēvs bija juvelieris. Nācis no Rēzeknes puses un mantojis īstu latgaļu neatlaidību. “Esmu tēva meita gan pēc izskata, gan pēc rakstura,” secinājusi Agnese.

Mazā mājas akadēmija

Tēvs mājās gatavoja pasūtījuma darbus no dārgakmeņiem un dārgmetāla. Darbnīcā tika zāģēts, liets, slīpēts un pulēts. Meitu tēvs bija izraudzījis par aroda mantinieci, un bērnību Agnese pavadīja zelta putekļos, spēlējoties ar dārgakmeņiem. Apmēram no sešu gadu vecuma viņa jau sāka palīdzēt tēvam vienkāršākajos darbos.

Savas pirmās rotas Agnese izveidoja no plastilīna un pērlēm un dāvināja draudzenēm. “Maziņa biju vairāk pelnrušķīte nekā princesīte. Palīdzēju tēvam, strādāju pionieru nometnēs, pat pelnīju naudu ar pudeļu mazgāšanu,” atceras māksliniece. Meitenes nākotne likās skaidra, viņai jākļūst par rotu mākslinieci. Tomēr Agneses māte, pazīstama teātra kritiķe, meitu gribēja redzēt tikai uz teātra spožās skatuves un sievietēm jau vienmēr izrādās taisnība…

“Pēc konservatorijas pabeigšanas nonācu Dailes teātrī, kur intensīvi nostrādāju sešus gadus. Dailei sekoja Jaunā teātra posms pie režisora Alvja Hermaņa. Tas jau bija citāds teātris, padziļināts un jūtīgs… Un tā atkal sešus gadus,” atceras Agnese. “Sekoja trīs gadu periods Maskavā, kura laikā Agnese piedalījās piecpadsmit filmu un seriālu filmēšanā. Viņa paguva paviesoties arī Amerikā slavenajā “Warner Brothers” studijā, kur tika montēta filma “I Want Your Girl” ar Agnesi galvenajā sieviešu lomā.

Rotas pārliecinātai sievietei

Krīzes laikā Agnese nonāca Itālijā, kur strādāja ASV televīzijas kanālā QVC. “Boloņā tika nozagtas visas manas rotas,” atceras Agnese. “Zaglis paņēma pašu vērtīgāko – tēva darinātās rotaslietas ar dārgakmeņiem, pat sudraba ķemmi, ko tētis bija dāvinājis, lai man vienmēr būtu kupli mati. Kad paliku pilnīgi bez rotām, nolēmu sākt tās izgatavot pati.” Tā radās biznesa ideja, kas 2013. gada decembrī vainagojās zīmolā “Soulstones by Agnese Zeltiņa” (angl. – dvēseles akmeņi).

“Gribu, lai mana koncepta rotas valdzinātu katru sievišķīgu, par sevi pārliecinātu sievieti. Lai tās viegli varētu kombinēt ar ikdienas apģērbu un svētku tērpu eleganti papildinātu greznās dekoltē rotas. Mana klasika ir baltās pērles, kas atgādina vīnogu ķekarus, rožu kvarca komplekti un melnās dabiskā akmens kaklarotas ar «Swarovski» kristāliem. Īpaši iecienītas ir pusdārgakmeņu rokassprādzes, askētiskas, sirsnīgas un ar mazu zeltītu “Soulstones” piekariņu.”

Čokeri

Agneses pirmā kolekcija “La Mia Sicilia” tapa fantastiskās Sicīlijas dabas un arhitektūras iespaidā, bet jaunākā kolekcija veltīta Tanzānijai. Tā ir mazliet moderna, mazliet roķīga un mazliet eksotiska. Čokeriem (no angļu val. ‘Choker’ – kaklarota cieši ap kaklu) un rokassprādzēm izmantota āda, dabiski akmeņi, komplektu papildina auskari.

“Akmeņu atlasīšana un rotu izgatavošana ir mana dvēseles terapija, darbs un meditācija, kas mani ieved skaistu un uzticamu sarunu biedru pasaulē. Es strādāju ar tiem akmeņiem, kas man pašai patīk, un nekad neizvēlos tos, kurus nejūtu, kas mani neuzrunā. Ja rotas veido ar prieku un mīlestību, tas tiek nodots rotas valkātājam,” smaidot stāsta Agnese.

Projekts veiksmīgi attīstās, un šī gada septembrī durvis vēra mājīga studija Rīgā, Bruņinieku ielā 28. Studijā “Soulstones” meitenes apmeklētājus iepazīstina ar jaunākajām rotu kolekcijām un palīdz izvēlēties piemērotāko pirkumu. Tur reizēm pie darbgalda varēs redzēt arī pašu mākslinieci.

VĒRTĒJUMS

Kristīne Rudzinska, stila dizainere, modes eksperte: “Augsti vērtēju Agneses entuziasmu un apņēmību, domāju, daudzi to varētu pamācīties – sajust savu ideju, atrast iespēju to realizēt, mācēt to prezentēt un pārdot patērētājiem. Var just, ka Agnesei “Soulstones” ir ne tikai vēl viena pašrealizācijas forma, bet viņa burtiski dzīvo tajā. Zīmols ir vien pāris gadus vecs, bet par to viedoklis ir katram otrajam: ir daļa, kas sajūsminās par krāsām un dabiskajiem akmeņiem, sekojot katrai jaunajai kolekcijai, un ir tie, kas neredz vajadzību tam pievērst uzmanību. Ar ko tad “Soulstones” ir īpašs, citādāks un uzmanības vērts? Pirmkārt, jau ar Agneses klātbūtni – tā ir iespēja iegūt sev daļu no viņas pasaules skaistuma izjūtas. Otrkārt, dabiskiem akmeņiem un kristāliem piemīt daudz dažādu īpašību. Treškārt, zīmols tik strauji producē jaunumus, sekojot pieprasījumam un jaunākajām pasaules rotu tendencēm, ka vienmēr ir iespējams atrast ko aktuālu un interesantu. Visīpašākais ir roku darbs un tas, ka, pat replicējot rotas, tās pilnībā netiek atkārtotas, tātad ir liela iespējamība būt par oriģinālas rotas valkātāju.”

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem 20. “Airbus A220-300” lidmašīnu
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Kā izskatās jaunajā “Palms Beach Club”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas koka mēbeles iecienījuši dāņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
6 stundas