Mobilā versija
+4.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
9. septembris, 2016
Drukāt

Aicina integrēt ES militāros resursus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Eiropas Savienības dalībvalstīm vajadzētu apvienot militāros resursus, lai tādā veidā atdzīvinātu Eiropas projektu pēc britu referendumā paustās vēlmes izstāties no bloka,  paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Viņa iepazīstināja ar četru punktu plānu, ko gatavojas prezentēt ES apspriedē Bratislavā 16. septembrī. Plāns paredz ES vienošanos, ka bloka daudznacionālās kaujas grupas, kas izveidotas jau 2007. gadā, bet nekad nav bijušas iesaistītas krīžu punktos, būtu tajos izvietojamas. Paredzēts izveidot Briselē ES militāro štābu un sākt ES līmeņa bruņojuma iepirkumus. Kā vēsta laikraksts “Financial Times”, Polija un Slovākija esot “privāti apšaubījušas” šo plānu, un “neitrālajām ES valstīm kā Austrijai un Īrijai arī ir iebildumi”, norāda laikraksts. Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena vakar vizītē Viļņā izteica atbalstu idejai par dziļāku Eiropas Savienības militāro integrāciju, paužot viedokli, ka tas “nebūtu pretrunā ar NATO, jo tiktu radīta NATO pievienotā vērtība, jo NATO saimei vajadzīgs spēcīgs Eiropas atbalsts”.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+