×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus Čaka balvai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus ikgadējai Aleksandra Čaka balvai, LA.lv uzzināja muzejā

Aleksandra Čaka balvu piešķir divās nominācijās – par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

Pieteikumus var iesniegt, aizpildot pieteikuma veidlapu Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā Rīgā, Lāčplēša ielā 48 – 14 līdz 15. septembrim (ieskaitot).

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001. gadā – dzejnieka simtajā dzimšanas dienā. Aleksandra Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa.

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki – dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi.

Dzejnieks, prozaiķis Aleksandrs Čaks (īstajā vārdā Aleksandrs Čadarainis) dzimis 1901. gadā, Rīgā. Pirmās divas dzejoļu grāmatas publicētas 1928. gadā. Studējis Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Strādājis par skolotāju un skolas pārzini Drabešu bērnu internātskolā. Pirmās brīvvalsts laikā A. Čaka vārds saistīts ar jauno autoru žurnāliem “Jauno Lira”, “Trauksme” un mākslinieku un literātu apvienību “Zaļā vārna”. Dzejnieks aktīvi darbojies teātra, kino un tēlotājas mākslas kritikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+