×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Aicina skolēnus piedalīties fotokonkursā par Lāčplēša dienu

LETALETA

Lai veicinātu skolēnu interesi par valsts aizsardzību, drošību un patriotismu, skolēni aicināti piedalīties Saeimas rīkotajā fotogrāfiju konkursā “Mana Lāčplēša diena”, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

 

“Par godu Latvijas brīvības cīnītājiem, kā arī turpinot Aizsardzības komisijas aizsākto tradīciju iesaistīt skolēnus ar valsts aizsardzību un patriotismu saistītos pasākumos, vēlos skolēnus aicināt fotogrāfijā pastāstīt, ko katram jaunietim nozīmē Lāčplēša diena. Toreiz, 1919.gada 11.novembrī, izšķīrās tikai pirms nepilna gada dibinātās Latvijas valsts liktenis. Lāčplēša dienā mēs pieminam tos Latvijas armijas karavīrus, kas izcīnīja mūsu valsts neatkarību,” uzsver konkursa iniciators, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Ikviens 8.-12.klašu skolēns ir aicināts iesūtīt paša uzņemtu digitālu fotogrāfiju, kurā atainots, ko tieši viņam nozīmē Lāčplēša diena. Fotogrāfijai jāpievieno arī nosaukums, un, ja autors vēlas, īss idejas apraksts.

Iesūtītās fotogrāfijas vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins, Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja pārstāvis, kā arī profesionāls fotogrāfs.

Desmit labāko darbu autorus gaida balva – Ādažu nacionālā mācību centra apmeklējums un unikāla iespēja vērot karavīru paraugdemonstrējumus. Tāpat paredzētas pārsteiguma balvas skolotājiem, kuri savus audzēkņus atbalstījuši dalībai šajā konkursā. Atzīmējot Lāčplēša dienu, Saeimā plānota šo fotogrāfiju izstāde, kā arī uzvarētāji varēs ekskursijā apmeklēt parlamentu.

Fotogrāfijas jāsūta līdz šī gada 28.oktobrim uz e-pastu “info@saeima.lv” vai jāiesniedz datu nesējā pa pastu uz Jēkaba ielu 11, Rīgā LV-1811, norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, kontakttālruņa numuru un e-pasta adresi.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Saeimas mājaslapā http://ej.uz/xvc9.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+