×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Aicina uz akciju “Atbalsti mazo biznesu!”

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Ceturtdien biedrība “Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums” (“MVU forums”) sadarbībā ar dažādu nozaru speciālistiem seminārā “Mazā biznesa lielā diena” Rēzeknes pilsētas domes konferenču zālē sniedza atbildes uz pilsētas un tuvāko novadu mikro un mazo uzņēmumu pārstāvju jautājumiem un informēja par iespējām labāk sagatavoties Vislatvijas iniciatīvas “Atbalsti mazo biznesu!” galvenajam pasākumam – Mazā biznesa dienai, kas šogad notiks 16. novembrī un ko nolemts ik gadu katra novembra trešās nedēļas sestdienā noteikt par atzīmējamu dienu. Gan semināra laikā, gan pēc semināra jaunie uzņēmēji piedalījās “Infotirdziņā”.

Uzņēmējus aicina 
veidot savus plakātus


Seminārā atkal un atkal tika uzsvērts, cik liela nozīme mazā biznesa attīstībā ir kopējai sadarbībai, kurā iesaistās ne tikai paši uzņēmēji un viņu produkcijas un pakalpojumu pircēji, bet arī pašvaldības, bankas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, “Latvijas Pasta” Eksprespasts, kompānija “LURSOFT” un citas iestādes.

Biedrības “MVU forums” izpilddirektors Eduards Filippovs skaidroja, cik svarīgi, gatavojoties Mazā biznesa dienai, katram atsevišķam cilvēkam un sabiedrībai kopumā atbalstīt mazos uzņēmējus, ar atbalstu saprotot ne tikai produkcijas un pakalpojumu pirkšanu, bet arī atzinības izteikšanu.

“Tiem mazajiem uzņēmējiem, kas to vēl nav izdarījuši, lūgums reģistrēties mājas lapā www.mazabiznesadiena.lv vai atsūtot uz info@mazabiznesadiena.lv informāciju par savu uzņēmumu – stāstu, videomateriālu, kaut vai tādu, kas uzņemts ar mobilo telefonu,” aicināja biedrības “MVU forums” valdes loceklis un iniciatīvas idejas autors Kristaps Banga. “Vēlams pievienot, protams, arī kādu priekšlikumu vai atziņu, vērtējumu par biznesa vadīšanu. Aicinām izmantot arī iniciatīvas sagatavotos mārketinga rīkus kā interaktīvus plakātus, ko var ievietot internetā, kā arī izdrukāt un ielikt, piemēram, sava uzņēmuma skatlogā.”

K. Banga apsolīja, ka biedrība atsūtītos materiālus apstrādās un ievietos sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Youtube. Šobrīd vidēji dienā šādu informāciju skatot ap 3000 Latvijas iedzīvotāju, turklāt interesentu pulks augot ar katru dienu.

Veiksmes stāstus, 
nelielas izstādes


Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs informēja, ka pašvaldība šogad piešķīrusi 5000 latu atbalstu 50 skolēniem un studentiem, kas vasaras brīvlaikā sāka savu nelielo uzņēmējdarbību, un tikpat lielu naudas summu uzņēmējiem, kas vasarā deva darbu citiem skolēniem un studentiem.

“Katras pašvaldības atbalsts noteikti veicinās mazo uzņēmēju veiksmes stāstu pieaugumu, kas ir ļoti svarīgi gan atsevišķiem reģioniem, gan visai Latvijai kopumā,” viņš uzsvēra.

Savukārt uzņēmuma “Latgales pludiņš” darba pieredzē dalījās Rēzeknes individuālais komersants Atāls Pildigo­vičs, kas pēc klientu pasūtījumiem izgatavo laivas, jahtas un slēpes medniekiem. Viņš atzinīgi vērtēja iniciatīvu “Atbalsti mazo biznesu!” un izteica viedokli, ka šīs kampaņas ietvaros nākamo semināru darbā vairāk vajadzētu iesaistīt tos jaunos uzņēmējus, kam jau ir pirmie panākumi un pat veiksmes stāsti.

“Līdz 16. novembrim nav vairs tālu, domāju, ka mūsu šodienas semināram līdzīgās turpmākajās tikšanās reizēs Liepājā, Valmierā, Jelgavā un citur derētu arī sarīkot nelielas mazo uzņēmumu ražojumu izstādes, kas varētu veicināt interesi par mazo biznesu,” savu viedokli pauda A. Pildigovičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+