×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

“Air Baltic” lidos zaļi


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas nacionālā aviokompānija “Air Baltic”, īstenojot videi draudzīgu lidojumu projektu AMBER, ar pašreizējām naftas cenām varētu gadā ietaupīt divus miljonus ASV dolāru (vienu miljonu latu), žurnālistiem vakar pavēstīja “Air Baltic” izpilddirektors Martins Gauss.


 

“Air Baltic” vadība informēja, ka lidsabiedrība kopā ar konsorcija partneriem “Airbus” meitasuzņēmumu “Quovadis” un par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgo uzņēmumu “Latvijas Gaisa satik-
sme” (“LGS”) sāk jaunu projektu “Arrival Modernization for Better Efficiency in Riga” (“Ielidošanas modernizācija, lai panāktu lielāku efektivitāti Rīgā”, AMBER), kura mērķis ir nodrošināt Eiropā pirmos zaļos lidojumus ar turbopropelleru lidmašīnām.

AMBER projektā tiks izstrādātas jaunas ielidošanas procedūras lidostā “Rīga”, saīsinot lidojumu maršrutus, uzlabojot lidojumu trajektorijas, lai izvairītos no blīvi apdzīvotām vietām un samazinātu trokšņa ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī samazinot degvielas patēriņu un izmešu daudzumu. Projekta ietvaros ieviestajās ielidošanas procedūrās tiks izmantoti satelīti, un tās būs piemērotas “Air Baltic” jaunajām “Bombardier Q400 Next Gen” turbopropelleru lidmašīnām.

Aviokompānijā pastāstīja, ka jaunā trajektorija skrejceļa virzienā būs līdz pat 30 jūras jūdzēm īsāka nekā pašlaik izmantotā un uz katru “Q400” lidojumu CO2 izmešu daudzums tiks samazināts par līdz pat 300 kilogramiem. Piloti un aviodispečeri tiks īpaši apmācīti, izmantojot simulatorus. 2013. gada vasarā ir mērķis veikt simt izmēģinājuma lidojumu, pēc tam tiks analizēti un publicēti dati par CO2 izmešu samazinājumu zaļajos lidojumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+