×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Aknīstē mēģina aplaupīt vienīgo palikušo bankomātu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aknīstē iedzīvotāji palikuši bez SEB bankas bankomāta – vienīgā, kurā līdz šim varējuši izņemt skaidru naudu. To mēģinājuši aplaupīt.

Turklāt uzbrukums tam noticis nevis kaut kur tālā nostūrī, bet pašvaldības ēkā, pilsētas centrā. “Esam ļoti nobažījušies par to, kā turpmāk tiksim pie skaidras naudas. Ja tas noticis nevis kādā pilsētas nomalē, bet centrā, turklāt pašvaldības ēkā, tad lielas bažas ir arī par to, vai SEB banka vispār gribēs saglabāt šo bankomātu. Zinu, ka citviet, kur notikuši līdzīgi mēģinājumi uzlauzt un aplaupīt kādas bankas bankomātu, pēc tam banka, baidoties par zaudējumiem, tā darbību vairs neatjauno,” stāsta novada iedzīvotāja Silvija Dindāne.

Aknīstes novada domes priekšsēdētāja Vija Dzene atklāj, ka uzbrukums bankomātam noticis 14. maijā. Diemžēl kopš maija vidus tas vairs nedarbojas un vietējiem iedzīvotājiem vienīgā iespēja ir doties pēc skaidras naudas citur. Kā domā pašvaldības vadītāja, laupītāji, visticamāk, esot zinātāji, jo mēģinājuši piekļūt bankomātam no pašvaldības ēkas iekštelpām, vispirms sadauzot videonovērošanas kameru. “Pašlaik esam jau sazinājušies ar SEB banku un gaidām ierodamies bankas speciālistu, kurš mums izskaidros, kādi drošības pasākumi pašvaldībai būtu veicami, lai šādi mēģinājumi turpmāk nebūtu iespējami,” saka Vija Dzene. “Viens no drošības pasākumiem būtu ierīkot telpā aizslēdzamas metāla durvis tā, lai piekļūšana bankomātam no “sētas puses” nebūtu iespējama.

SEB bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone atzīst, ka iedzīvotāju paustās bažas bankas darbiniekiem ir saprotamas. “Šis gadījums liecina, ka dažu negodprātīgu ļaužu ļaunprātīga rīcība spēj sagandēt mūsu klientu – Aknīstes iedzīvotāju – dzīves apstākļus, būtiski traucējot ikdienas finanšu pakalpojumu pieejamību. Ņemot vērā, ka mēģinājums uzlauzt skaidras naudas bankomātu ir veikts domes ēkā, kuru varētu uzskatīt par vienu no drošākajām vietām, SEB banka sadarbībā ar Aknīstes novada pašvaldības pārstāvjiem pašlaik meklē labāko risinājumu, lai turpmāk nekas tamlīdzīgs vairs nebūtu iespējams,” teic Kristīne Martinsone.

SEB bankas pārstāve apgalvo, ka bankai neesot plānu pavisam demontēt bankomātu. Tā darbība tikšot atjaunota, tiklīdz būšot atrisināti ar papildu drošību saistītie risinājumi.

Uz jautājumu, ko Aknīstes iedzīvotājiem darīt pašlaik, kamēr bankas un vietējās pašvaldības pārstāvji gudro par drošības pasākumiem, Kristīne Martinsone atbild, ka gluži bez skaidras naudas Aknīstes iedzīvotāji tomēr nepaliek arī pašlaik.

“Ar SEB bankas maksājumu kartēm Aknīstes novada iedzīvotājiem iespējams izņemt skaidru naudu vairākās tirdzniecības vietās. To var izdarīt Saules veikalā nr. 24 Dzirnavu ielā 1, degvielas uzpildes stacijā “Ancene” Asares pagastā, veikalā “Alejas” Gārsenes pagastā, veikalā kafejnīcā “Sarmiņas” Kalna pagastā, Saules veikalā nr. 54 Subatē, kā arī vairākās tirdzniecības vietās Jēkabpilī, Salas novadā un Ilūkstes novadā. Kur izņemt skaidru naudu, par to plašāka informācija atrodama www.naudasizmaksa.lv,” skaidro SEB bankas pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tumsonīgi cūkas!

  2. Domājiet,sargi ,domājiet,jo krapjlauži arī domās.

Draugiem Facebook Twitter Google+