×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

ĀM par Putina pārmetumiem: Krievijai vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā biedējoši pieaug agresīva nacionālisma izpausmes, visa veida ekstrēmisms, neiecietība, uz ko ir norādījušas vairākas autoritatīvas starptautiskas organizācijas, tādēļ valstij vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī, sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Eihenbaums, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina intervijā Serbijas laikrakstam “Politika” pausto, ka nacisma izpausmes kļuvušas par ikdienišķu lietu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs, norādīja, ka šāda veida retorikai nav nekāda sakara ar realitāti Latvijā.

“Tā diemžēl jau gadiem skan no Krievijas amatpersonu mutēm. Tā ir daļa no informatīvā kara, ko Krievija ir izvērsusi pret Baltijas un citām demokrātiskajām valstīm. Tā vairs nevienu informētu un objektīvās pozīcijās esošu personu nedz izbrīna, nedz pārsteidz,” sacīja Eihenbaums, skaidrojot, ka tā saucamo “neonacisma atdzimšanas” naratīvu Krievija izmanto vairākiem mērķim vienlaicīgi – politiska spiediena izdarīšanai un uzmanības no savām problēmām savā valstī novēršanai.

“Tas redzams arī agresijas pret Ukrainu gadījumā – kā viens no ieganstiem valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes graušanai. Krievijai pašai vajadzētu palūkoties uz sevi spogulī. Krievijā biedējoši pieaug agresīva nacionālisma izpausmes, visa veida ekstrēmisms, neiecietība, uz ko ir norādījušas virkne autoritatīvu starptautisku organizāciju. Tā vietā, lai apkarotu šīs negatīvās parādības pašā Krievijā, Krievija par ekstrēmistiem dēvē un ierobežo tos savas valsts citādi domājošos, kas cenšas paust alternatīvu viedokli par valsts īstenoto politiku,” piebilda Eihenbaums.

Kā ziņots, Putins ceturtdien ieradīsies vizītē Belgradā, kur viņš piedalīsies pasākumos par godu 70.gadadienai, kopš Serbijas galvaspilsēta Otrajā pasaules karā tika atbrīvota no vācu iebrucējiem.

Pirms vizītes Serbijā Putins intervijā laikrakstam “Politika” paudis uzskatu, ka nacisma izpausmes kļuvušas par ikdienišķu lietu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs un Krievija nepieļaus fašisma heroizēšanu.

LETA jau ziņoja, ka Serbija gatavojas Putinu sagaidīt kā varoni ar militāru parādi, kāda Belgradā nav pieredzēta vairāk nekā 40 gadus.

“Karavīri maršē, pa ielām rībēdami brauc kaujas tanki, virs galvām lido reaktīvie iznīcinātāji. Vai Balkānos sācies jauns karš?” vaicā ziņu aģentūras “Associated Press” korespondents un pats arī atbild, ka šādi notiek gatavošanās militārajai parādei par godu Putina vizītei.

“Prezidents Putins piedalīsies lielā militārā parādē, kāda mums nav bijusi vairāk nekā 40 gadus. Es uzskatu, ka šis datums un šis notikums to ir pelnījis,” Serbijas premjerministra Aleksandra Vučiča teikto citē Belgradas raidorganizācija B92.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pūķina vārdu, tāpat kā viņa nacistisko līdzstrādnieku vārdus, vajag ierakstīt Baltijas valstu melnajā sarakstā. Ne mūžam tiem mūdžiem te kāju nespert.

  2. tas nemaina faktu ka viņam par musu neonacistu uzplaukumu ir pilniga taisnība. te nedarbojas princips uz sevi paskaties, te jāsāk domat kā dzivot valstī kur atdzimst āriešu ” tīro asiņu” ideja. vislatvieši uzvedas tā ka liekas ka cirkuļus galvaskausu mērišanai ir jau saņēmuši, bet ” darba nomatnēm” un krematorijas krāsnīm šobrīd izsludina iepirkumu

  3. … Kamer VP kluse ANO uzrunas par sim Putina nekaunibam … un AM nespej nosutit notu par sadiem apvainojumiem Kremla sutnim Vasikovam … tikmer Kremla propaganda – parnemta no zinamu Vakaru valstu aprindu interesu grupu vajadzibu nomelnot latviesus. lai pasu kriminalas darbibas netiktu celtas gaisma internacionalas tiesas – nostrada labi … turpinot zombet arzemniekus, jau no 1990 gadiem, kad zinamas interesu grupas pierunaja kadu letinu Zemessarga vecuku paradit nacistu sveicienu un to publicet LIFE zurnala …

    … Kauns musu .. pasiviem valsts vaditajiem par nespeju vai negribu cinities internacionala foruma par savas tautas patieso nostaju pret visam varas ideologijam un to paradibam … un reiz pieprasit formalu atvainosanos no Kremla balamutem, un ko varetu pienaglot pie vietas ka ‘lielo melu’ metodologijas turpinajumu, parnemtu no CCCP laikiem, un ar kuru palidzibu tiek propagandeti tik nekaunigi un nepatiesi un latvietim apvainojosi pazinojumi ka sis pedejais …

  4. Agresīvais lielkrievu nacionālšovinists izmanto zagļu iecienītu glābšanās demagoģiju: bēgot kliegt “ķeriet zagli, turiet zagli!”

Draugiem Facebook Twitter Google+