×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Amsterdamā paaugstina prostitūtu minimālo vecumu līdz 21 gadam

Foto - AFPFoto - AFP

Nīderlandes galvaspilsētas Amsterdamas pašvaldība paziņoja, ka tā paaugstina prostitūtu legālo minimālo vecumu līdz 21 gadam, kā arī plāno bordeļu slēgšanu agrās rīta stundās, lai aizsargātu prostitūtu tiesības.

“Minimālais vecums prostitūtai tiek paaugstināts no 18 līdz 21 gadam,” teikts pašvaldības paziņojumā. Tajā arī paskaidrots, ka jauno noteikumu mērķis ir novērst ļaunprātīgu izmantošanu šajā nozarē un “nostiprināt prostitūtu stāvokli”. Amsterdamas pašvaldība vēlas, lai bordeļi “sarkano lukturu” rajonā būtu slēgti no pulksten četriem līdz deviņiem darbdienās un no pulksten pieciem līdz deviņiem nedēļas nogalēs.

Pašvaldība atzina, ka “pašlaik šajās stundās nav daudz uzraudzības un sociālās kontroles” un tādēļ “šajās stundās ir bīstamāk strādāt un prostitūtām jātiek galā ar iereibušiem un agresīviem klientiem”. Tiek lēsts, ka Amsterdamā ir no 5000 līdz 8000 prostitūtu. Šīs pilsētas “sarkano lukturu” rajons piesaista seksa tūristus no visas pasaules. Prostitūcija Nīderlandē tika legalizēta 2000. gadā. Amsterdamas pašvaldība vēlas samazināt prostitūtu skaitu, apkarojot ar prostitūciju saistītu noziedzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+