×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Anglijas tiesa Lailas Brices adopcijas lietā lēmumu negroza; Brice varētu vērsties ETC (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Lailas Brices meitas adopcijas lietā Lielbritānijas tiesa atstājusi negrozītu iepriekšējo lēmumu par meitas Kristīnes adopciju, aģentūrai BNS pastāstīja Brices pārstāve advokāte Aija Osmane.

Tāpat Lielbritānijas tiesa uzskata, ka Bricei nav tiesību pārsūdzēt šo spriedumu. Tiesa šādam lēmumam kā pamatojumu norādījusi to, ka iepriekšējais process par meitas adopciju un šis ir saistīts. Osmane informēja, ka patlaban nepieciešams iegūt papildus informāciju par tiesas spriedumu, taču paredzams, ka Brice varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs – vēstnieks Raimonds Jansons aģentūrai BNS pastāstīja, ka Latvija šajā jautājumā strādās līdzšinējā režīmā un nākamās darbības jāvērtē Bricei un viņas advokātei – vai esošās iespējas Lielbritānijas tieslietu sistēmā ir izsmeltas.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis tikmēr sociālā portāla “Twitter” vietnē norāda, ka vēstniecība turpinās dialogu ar britu institūcijām.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas nostāja ir, ka bērna adopcijas lieta jāizskata Latvijā. Ministrija arī uzsver apstākli, ka Lielbritānijas iestādes neinformēja Latvijas pusi par bērna izņemšanu no Latvijas valstspiederīgā ģimenes.

Brices meitu Katrīnu Lielbritānijas sociālie dienesti izņēma no ģimenes pirms vairākiem gadiem. Sieviete vērsās Latvijas iestādēs, lūdzot palīdzību meitu atgūt. Visi apstākļi, kādēļ bērns no ģimenes tika izņemts, oficiāli netiek atklāti. Māte teica, ka bērnu atstājusi vienu, jo bija jāsteidzas uz darbu, bet Lielbritānijas mediji vēstījuši, ka bērns nav bijis pienācīgi aprūpēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būtuļooti labi,ja mūsu politikāņi neskrietu ar pieri sienā,kā vienmēr.ESMU DZIRDĒJUSI ARĪ CITU VIEDOKLI NO PRETEJĀS PUSES,KAS PILNĪGI NAV GLAIMOJOŠA bRICES MADAMAI.tAPĒC BŪTU TIKAI GODĪGI ,JAŽURNĀLISTI atspoguļotu arī oficiālo britu tiesas viedokli un konstatēto objektīvo lietas konstatāciju.
    Jautājums — CIK atņemto latviešu ģimenes ir attiesājuši savus bērnus atpakaļ??Zinot pat reālo lietu kārtību Latvijā un to kā pret un ar bērniem izturas Latvijā.Ja kundze 6-šu gadu laikā NAV spējusi pierādīt pretejo !!

Draugiem Facebook Twitter Google+