Pasaulē
Eiropa

ANO jaunais ziņojums: Cilvēku kontrabandisti nopelnījuši miljardus1


Ilustratīvs foto. Imigranti ierodas Itālijā, 2018.
Ilustratīvs foto. Imigranti ierodas Itālijā, 2018.
Foto – LETA/EPA

Cilvēku kontrabandisti 2016.gadā uz aptuveni 2,5 miljonu migrantu rēķina nopelnījuši miljardus, konstatēts trešdien izplatītajā ANO ziņojumā.

2016.gadā cilvēku kontrabandisti nopelnījuši septiņus miljardus eiro, teikts ANO Narkotiku un noziedzības apkarošanas biroja (UNODC) ziņojumā. Šī summa atbilst ASV un Eiropas Savienības humānās palīdzības apjomam šajā pat gadā.

Šie ir jaunākie pieejamie dati par 30 lielākajiem migrācijas maršrutiem Āfrikā, Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā, bet, ļoti iespējams, tie problēmu pilnībā neaptver, teikts ziņojumā.

Vislielākā traģēdija joprojām ir to cilvēku posts, kas bēg no kara un nabadzības un nonāk tādā izmisumā, ka ir ar mieru nodot savu likteni kontrabandistu rokās, kuriem maz rūp viņu drošība, un tūkstošiem migrantu ik gadu iet bojā.

Saistītie raksti

“Transnacionālā noziedzība par upuriem izraugās visneaizsargātākos no neaizsargātajiem,” norādīja UNODC politikas analīzes un sabiedrisko lietu direktors Žans Liks Lemajē.

“Tā ir globālā noziedzība, un tai ir nepieciešama globāla rīcība, ieskaitot uzlabotu reģionālo un starptautisko sadarbību, kā arī nacionālo krimināltiesisko reakciju.”

LA.lv