×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: mobilo ierīču lādēšana naktī ir bīstama (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa iedzīvotāju mobilo ierīču lādēšanu naktī uzskata par pilnīgi drošu vai arī uzskata, ka ierīces aizdegšanas risks ir vairāk teorētisks nekā praktisks, lai gan prakse liecina par pretējo, informē apdrošināšanas kompānijā “If Apdrošināšana”.

“If” Zviedrijas uzņēmumā nesen klientam kompensēta pilnībā izdeguša dzīvokļa atjaunošana pēc ugunsgrēka, kuru izraisīja pa nakti lādēties atstāta “iPod” ierīce.

“If Apdrošināšana” veiktā aptauja liecina, ka 51% mobilo ierīču – tālruņu, planšetdatoru, mūzikas ierīču un citu – lietotāji tās mēdz uzlādēt tikai naktī, bet vēl 45% tās mēdz lādēt pēc vajadzības gan dienā, gan naktī. Savukārt tikai 4% iedzīvotāju nekad nemēdz savas mobilās ierīces uzlādēt nakts laikā.

Aptauja liecina arī, ka par pilnībā drošu mobilo ierīču lādēšanu naktī uzskata 45% aptaujas dalībnieku, bet vēl 41% ir pārliecināts, ka risks ir vairāk teorētisks, nekā praktisks. Savukārt tikai 10% aptaujas dalībnieku uzskata, ka ierīces uzlāde naktī ir bīstama, jo tā var aizdegties.

“If Apdrošināšana” Atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa norāda, ka ikvienam mobilās ierīces lietotājam jāapzinās, ka, pārkarstot tās baterijai, kas bez uzraudzības atstāta uz gultas, krēsla vai cita viegli pārkarstoša materiāla, ir aizdegšanās risks.

Pērn “If Apdrošināšana” atlīdzībās, kas bija saistītas ar uguns radītiem postījumiem, privātpersonām izmaksājusi gandrīz 200 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tirgoņa dzinējspēks ir badīgums. Ja ķīnietim lūdz izgatavot MOBIĻŅIKU par $1 un akumulatoru par $0,5, mēs nopirksim mīnu ar laika degli. Un nav no svara, kādu LEIBLU hunveibins būs uzlipinājis uz GADŽETA….

  2. Parasti pa degsanu,spragsanu utt esmu dzirdejis un parasti pie vainas ir kads no Aple razojumiem

  3. Raksts par NEKO. Vai rakstītājam ir kaut vismazākā sajēga, KĀPĒC šīs ierīces var būt bīstamas? Sūdīgam akumulatoram vai lādētājam ir pilnīgi vienalga, kurā diennakts stundā nobeigties …

  4. Tad jau sūdīgas ierīces ražo, ka uzlādes pocess tik bīstams 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+