×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Aplēsts darbu apjoms pēc postošā zibens spēriena skolā Liepājā

Foto no "liepajniekiem.lv"Foto no "liepajniekiem.lv"

Zibens spēriens izmaksās aptuveni 140 tūkstošus eiro, vēsta vietējais portāls “liepajniekiem.lv”.

Jūnija beigās J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas ēkas skurstenī iespēra zibens.

Apdrošinātāji informē, ka izmaksā apdrošināšanas atlīdzību 71 200 eiro apmērā. Tā ir lielākā BTA šogad izmaksātā atlīdzība par zibens rezultātā nodarītajiem bojājumiem ēkām.

Zibens J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas ēkas skurstenī iespēra 25.jūnija vakarā, bet degšana sākās tikai nākamajā rītā, kad tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuri liesmas nodzēsa. Tomēr 27.jūnija rītā atkal tika pamanīta gruzdēšana skolas ēkas jumta konstrukcijās un atkārtoti izsaukti ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka un tā dzēšanas darbu rezultātā ēkai nodarīti būtiski bojājumi.

Liepājas pilsētas pašvaldība informē, ka šobrīd galvenie veicamie darbi ir ēkas bojāto nesošo konstrukciju demontāža un atjaunošana. Tāpat ir jānomaina dzēšanas laikā salietā siltumizolācija, jāatjauno piekārtie griesti un griestu apšuvums, jāatjauno sabojātais skurstenis, jānomaina elektroinstalācija un jāveic salieto telpu kosmētiskais remonts. Liepājas pilsētas pašvaldība ir aprēķinājusi, ka ugunsgrēka seku likvidēšana izmaksās dārgāk nekā savstarpēji noslēgtajā līgumā paredzētā maksimālā apdrošinājuma summa par vienu apdrošināšanas gadījumu. Starpība starp BTA izmaksāto atlīdzību un summu, kas nepieciešama visu zibens spēriena radīto bojājumu novēršanai, tiks segta no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta neparedzētiem gadījumiem.

BTA šā gada jūnijā un jūlijā saņēmusi 21 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu par zibens nodarītajiem bojājumiem ēkām, kas ir trīs reizes vairāk pērnā gada vasaras periodā saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem. Zibens spērienu rezultātā visbiežāk cietuši televizori, rūteri un datori. Tāpat ir gadījumi, kad bojātas signalizācijas sistēmas un sadzīves tehnika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+