×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Apmaksātie stāsti par “kaunpilno diskrimināciju Latvijā”. Intervija ar pētnieku Kurtu Engelenu (30)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saruna ar Beļģijas Karaliskās militārās akadēmijas pasniedzēju un Krievijas ārpolitikas pētnieku Kurtu Engelenu, kura vieslekcijas notiek arī Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Kādu uzvedību šogad varam sagaidīt no Krievijas?

K. Engelens: Krievijas rīcībā nav pieejami neierobežoti finanšu resursi, tomēr tās ekonomiskā realitāte nav galvenais rīcības dzinējspēks. Mums nav jādomā, ka Krievija samazinās savu militāro klātbūtni pie savām robežām vai Sīrijā. Pērn Putins paziņoja, ka izved spēkus, daudzi domāja, ka tas tiks darīts naudas trūkuma dēļ, bet reāli tas nav noticis. Viņa nodoms ir palikt Sīrijā un, ja iespējams, savākt pāris vieglu uzvaru reģionā, parādot Krievijas nozīmīgumu.

Ir skaidrs, ka Putins kaut ko darīs Lībijā, kuru plosa pilsoņu karš. Lībijas bruņoto spēku virspavēlnieks feldmaršals Halīfs Haftars ir ticies ar Krievijas pārstāvjiem. Krievija varētu iesaistīties arī Ēģiptē, kuru plosa nemieri. Vēl ir Moldova, kur pie varas nācis Krievijai simpatizējošais Igors Dodons. Moldova varētu radīt kopīgu federāciju ar separātisko Piedņestru.

Tomēr lielāko likmi šim gadam es lieku uz to, ka kaut kas notiks Baltkrievijā. Šobrīd Baltkrievija spēlē svarīgu vidutāja lomu saistībā ar Minskas vienošanos. Diez vai Krievijai patīk Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko kā vidutājs starp Rietumiem un Krieviju. Iepriekšējām Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku mācībām tika dots nosaukums “Nesaraujamā brālība”, bet, ja kāds šādi nosauc mācības, tad par “brālību” rodas pamatoti jautājumi, un es nedomāju, ka Krievija vēlas Lukašenko prezidenta amatā. Uzskatu, ka Krievijai tās kaimiņvalsts šķiet pārāk neatkarīga. Man nav kristāla bumbas, tomēr nebūšu pārsteigts, ja kas notiks Baltkrievijā, par ko liecina daudzas pazīmes. Baltkrievijā pēc nākamajām kopīgām mācībām varētu tikt izvietoti Krievijas spēki. Jautājums ir par to – vai tā būs spēku izvietošana vai invāzija? Izvietojot spēkus Baltkrievijā, Krievija varētu kontrolēt Baltkrievijas ziemeļaustrumus, kuri robežojas ar Ukrainas Luhanskas un Doņeckas apgabalu teritorijām, kurās nav separātistu, bet atrodas Ukrainas likumīgo spēku kontrolē.

Bet kā Latvijai lūkoties uz rudenī paredzētajiem militārajiem manevriem “Zapad – 2017” Krievijā un Baltkrievijā?

Ikviens vingrinājums, kurā no vienas valsts uz otru tiek pārvietoti spēki, ir veids, kā pārbaudīt, kā strādā loģistika, kur ir kļūdas, vai bāze ir pareizajā vietā. Ikviens vingrinājums ir reālas darbības iestudējums. Vai šajā gadījumā tas tiks izmantots iebrukumam? Nē. Krievijai nav intereses veikt iebrukumu NATO valstī, jo tas automātiski iedarbinās Ziemeļatlantijas līguma 5. pantu, un ir skaidrs, ka NATO atbilde būs nekavējoša.

Protams, Krievijas militāristi uztver spēku izvietošanu Baltijā kā NATO tuvošanos viņu austrumu robežām. Tomēr mēs Rietumos to uztveram citādi – tā bija Baltijas valstu brīva griba iestāties NATO, tās neizvēlējās “draudzību” ar Krieviju. Domāju, ka Krievijas militārpersonas apzinās, ka viņiem nav iespējas uzvarēt globālu karu ar NATO. Tādēļ tiek izmantota alternatīvā kara paradigma.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. KO gan pēta šis Engelens”??? KUR viņš pēta??? KĀPĒC viņš pēta??? CIK VAR PĒTĪT UN GVELZT??? Tiešām melnajā sarakstā un NAV JĀLAIŽ PĀRI LATVIJAS ROBEŽAI!!!??????????

 2. Allai Borisovnai VĒL NAV SKAIDRS, KURŠ UN KĀDĀ VEIDĀ DISKRIMINĒ!????????? Nu skumji!

 3. Sviests. Manuprāt, šādi eksperti jāieliek melnajā sarakstā pie Kobzona un nav jālaiž pāri Latvijas robežai.

 4. Ах ты, бедненький, жалко тебя, сейчас разрыдаюсь….. Придурок, у тебя мания! Сам себя хвалишь, нахваливааешь, другие то этого не делают.

 5. Ах ты, бедненький, жалко тебя, сейчас разрыдаюсь….. Придурок, у тебя мания! Сам себя хвалишь, нахваливааешь, другие то этого не делают.

 6. “Krievijā, kur pie varas ir reālisti, svarīgāka ir relatīvā vara, tādēļ viņi pieliek pūles, lai šķeltu Eiropu – iestājās par breksitu, kā arī atbalsta nacionālistu un preteiropeiskās partijas visā Eiropā – Francijā Marinas Lepēnas “Nacionālo fronti”, Ungārijā – Viktora Orbāna “Fidesz”, Nīderlandē – Gērta Vildersa “Brīvības partiju”, Vācijā – partiju “Alternatīva Vācijai”. Šo cilvēku stiprināšanas mērķis ir vājināt ES”- Krievjai ir svarīgi uzturēt Latvijas TB/LNNK/NA un Saskaņu, ka bloku, kas it kā apkaro viena otru, bet faktiski abas iet vienā virzienā – vsi viņu politiskie ceļi ved uz Maskavu, viņu diplomātija, viņu šķeltnieciskā darbība.

 7. No tā ir skaidrs, ka Rietumi labi saprot uz ko spēlē Kremlis (jo jārunā par Kremli nevis Krieviju, respektīvi, Kremlim ir bīstama arī paša tauta) un kur ir viņa vājās vietas. Atliek atbildēt uz jautājumu – kā ir izveidojusies tāda politika, kas ļāvusi Kremlim izmantot Rietumu tehnoloģijas, Rietumu finansējumu un Rietumu laipnību pret pašiem Rietumiem? Cik spēcīgs Eiropā ir Šrjoderu, Lipenu, Orbanu un viņiem līdzīgu Krievijas fanu klans. Domāju, ka tas stiprā mērā ir atkarīgs no finansiem. Tātad šajā karā finansi ir galvenais ierocis un to arī jāizmanto. Nogriezt Kremlim nekontrolējamās finansu plūsmas un tas nosmaks īsā brīdī, kā no skābekļa trūkuma.

 8. vēl jau arī jāizpatīk tādiem kā vienotība , Nils Muižnieks – absolūti aklajiem kas tikai redz cik grūti šeit genderiem uc sabiedrības atkritumiem .

 9. Ja, Latvija ir totala diskriminacija, gan attieciba uz valsts valodu, kurai splauj virsu visi, kas var iuzsplaut, sakot ar valsts amatpersonam, pat prezidentu, gan attieciba uz krievu valodai maksligi nodrosinama iznemuma un privilegiju statusu iepretim visam citam Latvija esoso tautu valodam, tadejadi tas neparprotami diskriminejot.

 10. LATVIJA IR DISKRIMINACIJA TADEL NAV KO GVEKZT MULKIBAS SIM LABI BAROTAJAM MELIM ,ESMU LATVIETE UN PATI IZJUTUSI UZ SAVAS ADAS .

 11. Piektdienis pareģo…
  Defo varonis ļoti intelektuāls 🙂 🙂

  • Grafistam vienkārši nav ne jausmas, kas ir cenzūra Satversmes izpratnē. Tā viņš te vienkārši vārās savā nezināšanā, līdzīgi kā biedrene Ždanoka, kas tādas pat nezināšanas dēļ kādreiz mēdza izmantot Dienvidāfrikā reiz pieņemto terminoloģiju attiecībā uz Latviju, saucot situāciju Latvijā par “aparteīdu”. Ždanoka kopš tā laika ir palikusi, šķiet, drusku gudrāka, Grafists vēl nav.

 12. Mīļais anonīmais krievvalodīgais brāl, vai tiešam bez tām pankūkām nevar iztikt (bļin un bļin). Bet pilsoniba nevienam nav liegta. Latvija ir demokrātiska un atvērta valsts visiem, kas atzīst tās valstiskumu, suverenitāti un latviskumu.

 13. Grāfistam jau pavasaris – mainījis kažociņu ,kļuvis anonīms. Bet tāpat jau pēc stila un valodas atpazīstams!

 14. Pilnīgi piekrītu gudram,inteliģentam cilvēkam,tie kuri nav un nevēlas būt Latvijas pilsoņi,tikai un vienīgi paši vainīgi,pielīdzināmi miskastes Žurkām…

 15. Būtu man iespējas šp Aninomiusss saslēgtu katordznieku ķēdēs un liktu skaldīt pareizas formas kaļķakmeņus akmens lauztuvēs!

 16. Kas tieši tev nepatīk? Neļauj balsot? Kļūsti par pilsoni. Valsts valodu nespēj iemācīties? 25 gadi jau pagājuši.

  • Tev vienīgā problēma -izlasīt likumu par pilsonības iegūšanu? Sāc darboties, ieslēdz smadzenes! Pastāsti citiem, kas tev liedz iegūt pilsonību, kas tev liedz iespēju apgūt latviešu valodu?

 17. Kas kam maksā par demokrātiju un demokrātu valdīšanu Latvijā? Atliek vien palasīt LV tiesībsarga J.Jansona atziņas, lai Briseles vieslektorus pasūtītu uz WC:
  ” Šobrīd apmēram 31% jeb 606 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai.” Juris Jansons: Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti (LV portāls)

Draugiem Facebook Twitter Google+