×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Apņemas godīgi noapaļot cenas

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lai mazinātu iedzīvotāju bažas, ka tirgotāji pārejas uz eiro aizsegā mēģinās noapaļot cenas uz augšu, piektdien valdības un uzņēmēju pārstāvji parak­stīja memorandu “Godīgs eiro ieviesējs”.


 

“Vēl pavisam nesen dažādi eiroskeptiķi izplatīja spekulācijas, ka oficiālais lata maiņas kurss, ieviešot eiro, tikšot mainīts, bet EKOFIN gala lēmums tās atspēkoja. Nākamās lielākās bažas saistītas ar to, ka uz naudas maiņas rēķina uzņēmēji varētu paaugstināt cenas vai tarifus,” pirms memoranda parakstīšanas teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Savukārt finanšu ministrs A. Vilks mierināja, ka eiro ieviešana pati par sevi atstāšot minimālu iespaidu uz inflāciju – Igaunijā tā esot bijusi 0,3%, Slovākijā – 0,25%, Maltā – 0,2%.

Iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” mērķis ir precīzs cenu pārrēķins no latiem uz eiro un godprātīgs eiro ieviešanas process. Memoranda parak­stītāji apņemas neizmantot eiro ieviešanu cenu celšanai, cenu paralēlās atspoguļošanas periodā skaidri un nepārprotami norādīt cenas eiro un latos, pārrēķinos ievērot oficiālo kursu (1 EUR = 0,702804 LVL), iespēju robežās skaidrot memoranda mērķus saviem partneriem, klientiem un piegādātājiem, kā arī informēt un apmācīt darbiniekus par jautājumiem, kas saistīti ar eiro ieviešanu.

Memorandam, ko no vienas puses parakstījis premjers un ministri, bet no otras – dažādu uzņēmēju asociāciju pārstāvji, pagaidām pievienojušies ap 40 visdažādāko nozaru un apmēru uzņēmumi. Sākot no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem “Rimi” un “Maxima” līdz “BB Binnijas” frizētavai.

Citi uzņēmēji, kas gatavi ievērot memoranda principus, tam var pievienoties elektroniskajā formātā mājaslapā www.godigseiroieviesejs.lv.

Uzņēmumi, kas pievienojušies memorandam, savās tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietās drīkstēs izvietot īpašas uzlīmes kā apliecinājumu klientiem, ka valūtas pārrēķins veikts korekti. Plānots, ka šādas zīmes tiks izvietotas vismaz 30 000 vietās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+