Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
29. janvāris, 2015
Drukāt

“Apple” panāk “Samsung” kā pasaulē lielākais viedtelefonu tirgotājs

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

ASV informācijas tehnoloģiju gigants “Apple Inc.” pagājušā gada ceturtajā ceturksnī panācis Dienvidkorejas elektronikas uzņēmumu “Samsung Electronics Co.”, kas ir pasaulē lielākais viedtelefonu tirgotājs, ceturtdien vēsta tirgus izpētes kompānija “Strategy Analytics”.

“Strategy Analytics” jaunākie dati liecina, ka “Apple” ceturtajā ceturksnī pasaulē piegādājis 74,5 miljonus viedtelefonu, salīdzinot ar 51 miljonu vienību attiecīgajā laika periodā 2013.gadā.

Arī “Samsung” piegādāto viedtālruņu skaits bijis identisks, taču tas piedzīvojis kritumu, salīdzinot ar 86 miljoniem vienību pirms gada.
Tādējādi “Samsung” daļa globālajā viedtelefonu tirgū nokritusies no 30% līdz 19,6%, kas ir līdzvērtīgi ar “Apple”.

“Samsung” no pasaulē lielākā viedtelefonu tirgotāja troņa “Apple” gāza 2011.gada trešajā ceturksnī, bet 2012.gada pirmajā ceturksnī uzņēmums apsteidza arī Somijas “Nokia” un kļuva par pasaules līderi kopējā mobilo tālruņu tirdzniecības apjoma ziņā.

“Strategy Analytics” gan norāda, ka pērn kopumā “Samsung” joprojām bijis pasaulē lielākais viedtelefonu tirgotājs, piegādājot 317,2 miljonus ierīču, salīdzinot ar “Apple” piegādātajiem 192,7 miljoniem vienību.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+