×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

“Apple” paplašina savu viedtālruņu līniju uzreiz ar diviem jauniem modeļiem

AFP/LETAAFP/LETA

ASV informācijas tehnoloģiju kompānija “Apple” pirmoreiz savā pastāvēšanas vēsturē izlēmusi vienā reizē izlaist divus līdzīgus produktus, prezentējot divus viedtālruņa “iPhone” modeļus – “5S” un par 100 dolāriem (52 lati) lētāko “5C” -, ziņo mobilo tehnoloģiju portāls “GSM Arena”.

 

Iepriekš visas no piedāvātajām ierīcēm ir bijušas prezentētas kā vienīgās un labākās savā konkrētajā darbības laukā. Mūzikas atskaņotājiem “iPod” ir četri dažādi modeļi, no kuriem katram ir sava pielietojuma niša – “iPod Shuffle” ir maksimāli kompakts, bet “iPod Touch” savukārt vairāk ir domāts multimediju satura baudīšanai. Vienīgās atšķirības viena modeļa ietvaros ir neredzamas – tiem atšķiras tikai ietilpība. Līdzīga gradācija ir sastopama arī “Apple” planšetdatoru produktiem, kur tiek piedāvāts lielāks un mazāks modelis, kas pilda samērā atšķirīgas funkcijas, un tādēļ tie nepārklājas.

“Apple” savus jaunos viedtālruņus ir paredzējis pamatā atšķirt ar tehnisko veiktspēju un vizuālo tēlu – lētākais “iPhone 5C” tiek prezentēts kā krāsains telefons jauniešiem iepretim “5S”, kas ir daudz nopietnāks un izpildīts ekskluzīvāk – pamatā alumīnijā un stiklā. “iPhone 5C” arī ir aprīkots ar iepriekšējās paaudzes procesoru un datu apstrādes mikroshēmām – analogām tam, kādas bija “iPhone 5” tālrunī. Telefons būs pieejams baltā, dzeltenā, rozā, zilā un zaļā krāsā. Konkurējošais mobilo telefonu ražotājs “Nokia” savā “Twitter” kontā jau ir pazobojies par “Apple” krāsaino telefonu līdzību “Nokia Lumia” tālruņu līnijai, ko arī iespējams iegādāties dažādās spilgtās krāsās.

“iPhone 5S” savukārt ir saņēmis vairumu “Apple” inovāciju, no kurām lielākā ir pirkstu nospiedumu sensors, kas iestrādāts “Home” taustiņā. Ar šo jaunievedumu “Apple” cer atvieglināt autorizēšanos dažādos pakalpojumos, kur līdz šim būtu bijis jāievada lietotājvārdu un paroli. Atgādinām, ka pirkstu nospiedumu nolasītājus savulaik bija populāri iestrādāt klēpjdatoros, tomēr īpašu popularitāti tie neguva un pašlaik ir ļoti reti sastopami. Kompānija “Apple” gan ir pazīstama ar šķietami aizmirstu tehnoloģiju atsvaidzināšanu un ieviešanu plašākai lietošanai – gan planšetes, gan viedtālruņi ar skārienjutīgajiem ekrāniem bija pazīstami pirms “iPad” un “iPhone”, tomēr to popularitāte pieauga tieši pēc “Apple” ražojumu veiksmīgajām mārketinga kampaņām.

Zīmīgi, ka “Apple” savos jaunākajos telefonos ir pilnībā atteicies no “Near Field Communications (NFC)” tehnoloģijām, kas paredzētas ierīču saziņai, tās novietojot vienu otrai blakus. Vairums citu viedtālruņu ražotāju savos telefonos ir iestrādājuši NFC uztvērējus, kas spēj sazināties gan ar citām ierīcēm, gan arī ar čipiem, kas iestrādāti dažādās birkās. Kā vienu no NFC pielietojumiem ir pieņemts uzskatīt telefona izmantošanu dažādām reģistrācijas vajadzībām, tostarp arī norēķiniem līdzīgi maksājumu kartei.

“Apple” NFC vietā piedāvā izmantot “iBeacon”, teikts “Apple” prezentācijā. Zem šī nosaukuma slēpjas “Bluetooth Low Energy (BLE)” tehnoloģija, kas spēj darboties 50 m rādiusā pretēji NFC piedāvātajiem 20 cm (optimāli – 4 cm). Lai arī “Apple” cenšas to izcelt kā jauninājumu, tomēr “Android” un “Windows Phone” šī iespēja jau ir pieejama dažus mēnešus, kopš tā tika ieviesta ar programmatūras atjauninājumu. Nākotne rādīs, uz kuru pusi noslieksies ierīču ražotāji – izmantojot BLE ir iespējams ar mazāk raidītājiem aptvert plašāku telpu, bet NFC birkas ir iespējams saražot lētāk. Līdzīgus soļus “Apple” ir spēris, pilnībā atsakoties no “Flash” atbalsta savos mobilo ierīču interneta pārlūkos.

Kā trešo jaunumu “Apple” prezentēja jauno “iOS 7” operētājsistēmu mobilajām ierīcēm. Ar to tiks aprīkoti visi jaunie “iPhone”, kā arī to būs iespējams uzstādīt “iPhone 5”. Lai arī no “Apple” vēl tiek gaidīta jaunā “iPad” planšete, tomēr, visdrīzāk, arī tā izmantos šo programmatūru. Vairāki apskatnieki jauno programmatūru ir kritizējuši, ka tā vizuāli atgādinot “Android” operētājsistēmu.

Bez operatora piesaistes telefonu cenas ir šādas – “iPhone 5S” maksās 699 eiro (510 latus) (16 GB), 799 eiro (582 latus) (32 GB) un 899 eiro (655 latus) (64 GB), bet par “iPhone 5C” būs jāmaksā 599 eiro (436 lati) (16 GB) un 699 eiro (510 lati) (32 GB). Jaunā operētājsistēma lietotājiem būs pieejama 18.septembrī.

{gallery id=”2142″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+