×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Aprīlī vardarbībā Irākā dzīvību zaudējuši 460 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vardarbībā Irākā aprīlī nogalināti 460 cilvēki, kas ir ievērojami vairāk nekā iepriekšējos mēnešos, liecina aģentūras AFP aplēses. Gājis bojā 171 policists, 76 karavīri, pieci kurdu drošības spēku vīri un astoņi sunnītu kaujinieki, kuri piederēja grupējumam “Sahwa” (“Atmoda”), kas cīnās pret starptautisko teroristisko organizāciju “Al Qaeda”.

Lielākā daļa pārējo bojāgājušo ir civiliedzīvotāji, lai gan mirušo vidū iekļauti arī nemiernieku kaujinieki.

Dažādos incidentos un nemieros aizvadītajā mēnesī Irākā ievainoti 1219 cilvēki, liecina AFP aplēses, kas balstītas uz drošības spēku un mediķu sniegto informāciju.

Martā vardarbībā Irākā dzīvību zaudēja 271 cilvēks un 906 tika ievainoti. Tiesa šie dati aptver tikai bojāgājušos civiliedzīvotājus un drošības spēku darbiniekus.

Aprīlī visasiņainākās izvērtušās mēneša pēdējās septiņas dienas, kad dzīvību zaudēja vairāk nekā 240 cilvēki.

Asiņainais vardarbības uzliesmojums tiek saistīts ar nu jau četrus mēnešus ilgušajām demonstrācijām sunnītu apdzīvotajos rajonos. Lielākā daļa Irākas iedzīvotāju ir šiīti.

Protestētāji pieprasa premjerministra Nuri al Maliki atkāpšanos un kritizē varasiestādes par vēršanos pret viņu kopienu, tostarp nepamatotu cilvēku aizturēšanu un apsūdzībām terorismā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+