Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Apšauba kosmisko stīgu teoriju

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Virkne teorētisko problēmu likusi zinātniekiem izvirzīt pieņēmumu, ka gravitācija un kvantu mehānika mūsu Visumā ir pilnībā vienlīdzīgi spēki.

Atbilstoši šai hipotēzei gravitācija “sagrauj” jebkādu Visumā esošu priekšmetu kvantu iedabu, turklāt ir tā – jo masīvāks ir tāds priekšmets, jo spēcīgāka ir gravitācijas iedarbība un jo ātrāk notiek “lūzums”.

Tāpēc lielizmēra materiālie objekti vismaz tenisa bumbas lielumā pakļaujas klasiskajai Ņūtona fizikai, savukārt elektronu un citas elementārdaļiņu iedabu regulē kvantu mehānikas likumi.

Kanādas Perimeter Institute veiktā teorētiskā analīze uzrādījusi, ka šo hipotēzi jau drīz varēs pārbaudīt gluži praktiski, izmantojot reliktos neitrīno. Zem Antarktīdas ledājiem patlaban notiek kompleksa IceCube būvniecība – aptuveni vienu kubikkilometru liels kolosāls neitrīno detektors.

Kanādiešu teorētiķi uzskata, ka tajā gadījumā, ja gravitācija patiešām sagrauj neitrīno kvantu būtību, tad to katrā ziņā izdosies konstatēt visu šo ar aparatūru IceCube reģistrēto daļiņu tipu savstarpējo attiecību. Ja neitrīno tipu attiecība apstiprinās atbilstošās hipotēzes par to, ka kvantu mehānika un gravitācija darbojas līdzvērtīgi, pareizību, tad tas vispirms liecinās to, ka senatnes Visuma fizika bijusi pilnībā citāda salīdzinājumā ar mūsdienām.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+