Latvijā
Sabiedrība

Aptauja: 42% iedzīvotāju kā jauno profesiju izvēlētos IT nozari 16

Foto – Shutterstock

Mazāk nekā puse jeb 42% aptaujāto iedzīvotāju būtu gatavi mainīt savu profesiju uz informāciju tehnoloģiju (IT) nozari, liecina dalīto pakalpojumu centra “Tele2 Shared Service Center” (Tele2 SSC) pētījums.

Vislielāko gatavību pārkvalificēties uz IT nozari izrādījuši iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 35 gadiem.

Vairākums jeb 79% respondentu uzskata, ka cilvēkiem, kuri nevar atrast darbu savā profesijā vai nozarē, būtu jāmaina profesija. Vairāk nekā citi tā uzskata iedzīvotāji vecumā pēc 45 gadiem.

Vairāk nekā puse aptaujāto jeb 58% uzskata, ka arī pēc 10 gadiem viņiem būs darbs esošajā profesijā vai nozarē – 28% aptaujāto atbildēja “noteikti jā”, bet 30% – “drīzāk jā”.

Lielāko pārliecību par savām darba iespējām ilgtermiņā pauda strādājošie vecumā no 35 līdz 44 gadiem ar ikmēneša ienākumiem virs 900 eiro, no kuriem 11% aptaujāto strādā valsts pārvaldē, 9% – telekomunikāciju un IT nozarē, 8% – izglītībā un zinātnē, kā arī 8% – tirdzniecības sektorā.

Kā ziņots, “Tele2 SSC” interneta aptaujā piedalījās 702 ekonomiski aktīvie respondenti vecumā no 18 līdz 75 gadiem, kuri vismaz vienu reizi nedēļā lieto internetu. Aptauja veikta 2018.gada otrajā ceturksnī.

LA.lv

Par svarīgo