×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Aptur narkotiku tranzīta kanālu
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas un Krievijas tiesībsargāšanas iestādes paziņojušas, ka piecus gadus ilgā operācijā tām izdevies apturēt milzīgu narkotiku tranzīta kanālu uz Eiropas Savienības valstīm.

Lēsts, ka laikā, kamēr šis kanāls darbojies, tas ļāvis narkobiznesa darboņiem nopelnīt aptuveni 1,5 miljardus dolāru. Šajā laikā Krievijā, galvenokārt Permā, sagatavotas 135 tonnas benzilmetilketona – jau gandrīz gatava amfetamīna. No minētā daudzuma var iegūt 100 tonnu jeb pusmiljardu devu ārkārtīgi spēcīgas narkotiskās vielas – pa vienai devai katram ES iedzīvotājam.

Līdz 2010. gadam narkotiku pirmdaļiņu ražošana Krievijā bija atļauta, bet Lietuvā – aizliegta. Operācijas gaitā deviņās valstīs – Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Norvēģijā, Polijā, Nīderlandē, Vācijā un Krievijā – arestēti 73 cilvēki. Lietuvā apsūdzības narkotiku tirdzniecībā izvirzītas 45 cilvēkiem. Trīs galvenās valstis, kurās bija izvērsts noziedzīgais tīkls, bija Krievija, Lietuva un Nīderlande.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tiesneshi attaisnos………………

  2. rezumeejums -> 120 cilveeki nopelniija 1,5 miljardus $ … ciparus nav labi likt, jaunieshi, kaa duli ir uz aatru naudas pelniishanu… Jaabuut stipram, lai no saatana aicinaajuma atteiktos!!! Sargaasim jaunieshus!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+