×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

FOTO: Puikas sajūsmā par “pašiņu” ar Straujumu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ar izstādes atklāšanu un tai sekojošu publisku lekciju, piektdien, 9.oktobrī, tika atklāta valsts pārvaldes Atvērto durvju diena Ministru kabinetā.

“Valsts simbolus, tostarp arī Latvijas valsts himnu, spēj radīt garā stiprs un godīgs cilvēks, kāds neapšaubāmi bija arī Baumaņu Kārlis,” šodien, atklājot himnas autoram veltītu izstādi “No lūgsnas līdz himnai”, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Latvijas valsts himnas ceļš līdz mūsdienām nav bijis rožains, Baumaņu Kārļa radītā tautas lūgsna piedzīvojusi kritiku, vairākkārtēju cenzūru,” publiskajā lekcijā savukārt klāstīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītājs, asociētais profesors Jānis Kudiņš.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma izstādes atklāšanā klātesošos jauniešus no Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas un Rīgas Vācu valsts ģimnāzijas aicināja pilnveidoties, augt stipriem, cienīt šodien un nākotnē radīt valsts simbolus.

Profesors J.Kudiņš publiskajā lekcijā klātesošos iepazīstināja ar mazāk zināmiem faktiem par Latvijas valsts himnas autoru Kārli Baumani, viņa dzīves un radošās daiļrades aspektiem.

Vairāk par Baumaņu Kārļa atstāto radošo mantojumu un Latvijas valsts himnu, tās iespējamo līdzību ar citu valstu himnām, var uzzināt lekcijas video ierakstā.

Izstāde “No lūgsnas līdz himnai” ir īpaši veidota, lai parādītu līdz šim mazāk zināmo par himnas tapšanu, par tās autoru Baumaņu Kārli un dotu iespēju iepazīt viņa radošo veikumu koru dziesmās, dramaturģijā un publicistikā.

Kā viens no unikālākajiem eksponātiem ir Baumaņa Kārļa rokrakstā pierakstītās lūgsnas “Dievs, svētī Latviju!” notis, kas ikdienā glabājas Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas seifā.

Ar izstādi to Ministru kabineta viesi varēs iepazīties līdz 4. novembrim. Ministru kabineta mājaslapā ir aplūkojama arī virtuālā izstāde “Virtuāls ceļš Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa dzīvē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jauki, ka mums valstī visas lietas ir sakārtotas, premjerei visi darbi padarīti un omīte tagad var tusēt ar bērniņiem un taisīt tukšas runas par Baumaņu Kārli, par himnu, par to, ka bērniņiem jāpilnveidojas, jāaug stipriem u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+