×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Uz pasaules čempionātu ar jaunām emocijām (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Treniņos sajūtas ir labas, taču tikai starti parādīs, vai esam trāpījuši ar fizisko kondīciju,” Latvijas spēcīgākā biatlonista Andreja Rastorgujeva treneris Intars Berkulis pasaules čempionātu sagaida piesardzīgā noskaņā.

Formas kritums

Pasaules čempionāts Kontiolahti biatlona centrā Somijā sāksies šodien ar jaukto stafeti, kurā Latvijas komanda nepiedalīsies. Tādēļ Rastorgujevam pirmais starts būs sestdien desmit kilometru sprintā, svētdien – 12,5 km iedzīšana.

Pēdējo sagatavošanās posmu šosezon svarīgākajām sacensībām Andrejs Rastorgujevs aizvadīja Itālijas viduskalnē. “Šobrīd neesmu ne pesimists, ne optimists. Iepriekšējās sezonās izdevās sportisko formu noturēt vienmērīgi, bet šoreiz ne – Pasaules kausa (PK) izcīņas iepriekšējā posmā februāra vidū bija kritums. Ļoti gribētos, lai Andrejs atgūtos. It kā pēc sajūtām viss kārtībā, bet citāda situācija ir distancē, kad plecu pie pleca cīnies ar pasaulē labākajiem,” spriež Berkulis.

Rastorgujevam šo sezonu pabojājušas veselības likstas. Februāra sākumā pēc Eiropas čempionāta viņam konstatēja vaiga iekaisumu, nācās lietot zāles un izlaist vienu PK posmu. Slimības dēļ treniņos ieviestas dažas korekcijas, tomēr Berkulis cer, ka tās neietekmēs audzēkņa gatavību. “Pasaules čempionātā tēmēsim uz augstāko, ko varam,” uzsver treneris. PK kopvērtējumā Andrejs ieņem 28. vietu. Šosezon viņš vienreiz finišējis piektais un divreiz sestais.

Darbs vispirms

Pēc Eiropas čempionātā piedzīvotā kritiena, salaužot šautenes laidi, Rastorgujevam vēl aktuālākas kļuva šaušanas problēmas. Iepriekšējā PK posmā sprintā gadījās trīs kļūdas, stafetē viņš izmantoja visas sešas rezerves patronas un vēl noslēpoja trīs soda apļus. Berkulis teic, ka treniņos Andrejs šauj labi, bet pasaules čempionātā veiksmi ugunslīnijā lielā mērā noteiks fiziskā kondīcija: “Ja kājas skrien, tad arī šaušana ir labāka. Šī sezona bijusi jocīga, paņēmusi daudz emociju, bet tagad ir jāatgūst pārliecība par saviem spēkiem. Tā kā visu laiku bijām ārzemēs, Andrejam nav bijusi iespēja pakonsultēties ar Latvijas Olimpiskās vienības psihologu, taču arī šajā aspektā visi cenšamies palīdzēt – es, ārsts Aldis Cīrulis, masieris Māris Eikens.”

Sestdien Rastorgujevu ģimenē tika sagaidīts pieaugums – Andreja sievai Jolantai piedzima meita. “Daudzi domā, ka viņš šajā brīdī bija kopā ar dzīvesbiedri, taču Andrejs nometnē izdarīja darbu līdz galam un Latvijā ieradās tikai naktī uz otrdienu,” atklāj treneris. “Tagad pāris dienas ļauju viņam atgūties no treniņiem un pabūt ar ģimeni. Ceru, ka jaunās emocijas nāks par labu, bērna piedzimšana ir īpašs notikums.”

Pasaules čempionātā piedalīsies arī Rolands Pužulis, Roberts Slotiņš, Toms Praulītis, Aleksandrs Patrijuks un Baiba Bendika. “Būtu lieliski, ja katrs no viņiem varētu sasniegt šosezon labāko rezultātu,” Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks cer, ka sportisti sasnieguši optimālo formu. “Andrejs, cerams, cīnīsies par augstām vietām. Sezona viņam nav bijusi viegla, mainījušies plāni, tādēļ ir zināma piesardzība. Taču Rastorgujevs ir elites klases sportists, šosezon trīs reizes iekļuvis sešniekā un arī Kontiolahti katrā disciplīnā var tikt ļoti augstu. Domājams, jau pirmie starti parādīs, ko viņš šobrīd spēj.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne pūkas, ne spalvas…

Draugiem Facebook Twitter Google+