Mobilā versija
Brīdinājums +11.5°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

Kā novados Ziemassvētkos iepriecina vecos, vientuļos ļaudis?

Foto - LETAFoto - LETA

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Nav jau tā, ka mēs gulētu visu gadu un tikai Ziemassvētkos kampaņveidīgi atcerētos par saviem vecajiem cilvēkiem. Mums ir daudz dažādu aktīvu biedrību, kas pašas organizējas, un pilsoniskās iniciatīvas izpausmes ir daudzveidīgas. Visos pagastos būs Ziemassvētku sarīkojumi ar koncertiem un klātiem galdiem. Pensionāru padome rūpējas, lai uz svinībām atvestu arī tos, kuri paši nevar atbraukt. Jumurdas pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Ievziedi” pēc pagasta pārvaldes vadītājas ierosmes dosies uz dažām mājām pie cilvēkiem, kam pāri 80 gadiem, lai nodziedātu dažas dziesmas.”

 

Lidija Siliņa, Baltinavas novada domes priekšsēdētāja: “Šogad Ziemassvētku pārsteigumus mūsu 22 pašiem vecākajiem pensionāriem sarūpēs Baltinavas mūzikas un mākslas skolas skolēni – aizbrauks pie viņiem uz mājām, aizvedīs paciņas. Dāvanu gatavošanas akcija rit visu decembri: bērni nes uz skolu ģimenes gatavotās zaptes, medu un tad skolotājas Lilitas Kūkojas vadībā saldumu burciņas ietērpj svētku “drānās” – tās pārtop par rūķiem. Pašvaldības darbinieki konfekšu un citu saldumu paciņas vedīs tiem mūsu vecajiem cilvēkiem, kuri dzīvo kaimiņu novadu pansionātos – Balvu pansionātā un Viļakas novada aprūpes namā. Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi brauks turp koncertēt.”

 

Jekaterina Ivanova, Viļānu domes priekšsēdētāja: “Tā jau ir tradīcija, ka Viļānu vidusskolas skolēni dodas ar Ziemassvētku koncertu uz Viļānu slimnīcu. Daži cilvēki tur uzturas jau ilgi. Viņiem šāds iepriecinājums ir ļoti svarīgs.”

 

Tālis Salenieks, Lubānas novada domes priekšsēdētājs: “Vairāk nekā sešsimt mūsu senioriem jau esam nosūtījuši Ziemassvētku apsveikumus un vienlaikus ielūgumus uz grupas “Velvet” koncertu, kas notiks 20. decembrī Lubānas kultūras namā. Dāvināt pensionāriem koncertu ir tradīcija, ko sākām pirms vairākiem gadiem. Ja kāds pats nevar atbraukt uz kultūras namu, nodrošinām viņam transportu. Bet visi novada iedzīvotāji ir aicināti uz lielo balli Meirānu tautas namā, kas notiks 30. decembrī, un par ieeju tur nebūs jāmaksā.”

 

Aivars Priedols, Grobiņas novada domes priekšsēdētājs: “Novadā ir pāri par 80 vientuļo pensionāru. Viņus ik gadu sveicam Ziemassvētkos. Šogad sākumskolas bērni darinājuši sirsnīgas apsveikumu kartītes. Čakla rokdarbniece Vallija Namiņa kā ziedojumu noadījusi pulka zeķu pārus, daudziem vecajiem cilvēkiem dāvināsim viņas adījumus.”

 

Valdis Bārda, Alojas novada domes priekšsēdētājs: “Par senioriem gādājam arī citā laikā, ne tikai pirms Ziemassvētkiem. Mūsu darbinieki apciemoja visu trīs aprūpes iestāžu iemītniekus Starptautiskajā veco ļaužu dienā 1. oktobrī. Novembrī valsts svētku nedēļā suminājām novada politiski represētos un pretošanās kustības dalībniekus. Ir trīs aktīvas senioru biedrības, kuras saņem no domes finansējumu saviem pasākumiem, un Ziemassvētku sarīkojumos būs gan izklaide, gan aizvadītā gada notikumu atcerēšanās. Sociālā dienesta darbinieces cītīgi gatavo saldumu paciņas. Tās uz svētkiem saņems novada seniori, kuriem ir 85 gadi vai vairāk, kā arī Alojas veselības aprūpes centra, pansionāta “Urga” un darba un rehabilitācijas centra “Vīķi” iemītnieki. Pansionāta “Urga” vecākajai iemītniecei Marijai aprit 101 gads, un sociālā dienesta darbinieces šodien sveiks viņu dzimšanas dienā.”

Pievienot komentāru

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (96)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+