×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Ar krellēm un pērļu virtenēm
. Leldes Stumbres pārvērtības

Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

– Ja sieviete, stāvot pie pilna drēbju skapja, saka – nav ko vilkt mugurā, tad ar to jāsaprot, ka viņai nav nekā cita jauna, ko paņemt no drēbju pakaramā, – uzskata dramaturģe un rakstniece LELDE STUMBRE.

 

Lai arī viņu nesajūsmina staigāšana pa veikaliem jaunu drānu meklējumos, tomēr Lelde to uzskata par nepieciešamību, jo vēlas apģērbā mainību. No drēbēm, kuras ilgāku laiku netiek valkātas, viņa šķiras bez žēlastības. Daudzas no tām nonāk māsas, mākslinieces Signes Folkas prasmīgajās rokās, jo viņas darbiem audumu lieti noder.

 

– Man patīk brīvs stils un ērts apģērbs, taču apzinos sava ķermeņa nepilnības un izvēlos apģērbu ar domu, lai tās notušētu un izskatītos labi. Cenšos arī sekot modes tendencēm, jo man ir divdesmitgadīga meita, un Silvijai noteikti negribētos iet kopā pa ielu ar nesmuku mammu. Es mēdzu meitai atrādīties, kā esmu saposusies iziešanai, un uzticos viņas vērtējumam. Lai arī man patīk kleitas, tomēr manā garderobē lielāka vieta atvēlēta šaurām biksēm un tunikām. Ļoti patīk rotas, īpaši krelles. Tās man karājas uz stāvlampas un kopskaitā ir ap tūkstoti. Manuprāt, krelles piešķir sievišķību un greznumu. Apģērbs bez rotām šķiet tāds pliks. Pēdējā laikā man iepatikušās pērles, kas ir elegances izpausme. Varu vienlaikus aplikt ap kaklu trīs pērļu virtenes. Neizeju no mājas, neuzklājusi uz sejas kaut vai kosmētikas minimumu, jo manos gados to nedarīt būtu nepieklājīgi.

 

Mīļas lietas
StilsDet3_Cropped

No kociņiem darināto paliktni dažu minūšu laikā uzmeistarojusi Leldes māsa, māksliniece Signe Folka. Kad uz galda jāliek kāds karsts trauks, tad saimnieces roka sniedzas pēc šā dekoratīvā paliktņa. Leldei tas tik ļoti iepatikās, ka māsa no salasītajiem kociņiem uztaisīja vēl otru tādu.

Medus trauciņš atceļojis no Portugāles. To Leldei atvedis meitas Silvijas draugs Krišjānis. Leldei jau mājās izveidojusies medus trauciņu kolekcija, kas lielākoties iegādāti tālās zemēs.

Adatu maisiņš Leldes mājoklī atrodas aizsniedzamā vietā, jo tajā stāv sadurtas adatas, kuras ik pa laikam tiek nodarbinātas. Dekoratīvo adatu maisiņu izšuvusi Leldes tante Ilga Grase.

Gliemežvākus krāja Leldes vecākā meita Emīlija, kuras diemžēl vairs nav šajā saulē. Šis gliemežvāks ir viens no viņas krājuma, kas tagad stāv novietots uz Leldes galda redzamā vietā.

Krūzi ar šarmanto dāmu Lelde iegādājās savā pirmajā ārzemju braucienā. Tas bija 1989. gadā, kad viņa ar teātra izrādi “Sarkanmatainais kalps” devās uz ASV. Laika gaitā krūzei ir nosista maliņa, bet Lelde vienalga rūpīgi glabā šo suvenīru.

Gaudojošajam māla vilkam ir aplauzti spārni. Laikam tāpēc, lai tas neaizlidotu. Šo māla figūriņu savulaik dāvinājis Arvīds Ulme. Patlaban Lelde tieši strādā pie jaunās grāmatas par Arvīdu Ulmi.

Šķīvīti ar sarkanajiem un baltajiem akmentiņiem Leldei dāvinājusi jaunākā meita Silvija, kad viņai bijuši kādi trīspadsmit gadi. Lelde neatceras, kādā sakarā saņēmusi šo dāvaniņu, bet tā viņai vēl aizvien ir mīļa.

 

Akcenti

Stils1_CroppedPirms kāda laika Lelde atvadījusies no tumšās matu krāsas, kas desmit gadu garumā jau bija apnikusi, un tagad ieguvusi gaišāku galvas rotu. Tāpēc arī friziere kardinālas pārmaiņas neveica, vienīgi matus akcentēja ar gaiši brūnu riekstu krāsas toni. Tika atjaunots pakāpeniskais matu griezums.

Lai izceltu acis, izmantoja kafijas brūnas acu ēnas un ziloņkaula krāsu, ko klāja zem uzacu loka. Vaigi ieguva persiku toni, bet lūpukrāsa piemeklēta tādā tonī, kas izceļ dabīgo krāsu.

Lelde tērpās pavasarīgi vieglās, gaišās un krāsainās drānās. Virs rozīgi pelēcīgās kleitas uzvilkta gaiša žakete, neaizmirstot arī par aksesuāriem – puķes piespraudi un krellēm. Citrondzeltenā kleita paredzēta svinīgākai iziešanai. Melnā josta, somiņa un krelles liecina par nēsātājas stila izjūtu.

 

Ieteikumi

Stiliste iesaka Leldei izvēlēties taisna silueta auduma kleitas un nebaidīties no izteiksmīgiem, košiem toņiem. Tērpa papildināšanai izmantot uzkrītošus aksesuārus – rokassprādzes, gredzenus, šalles un krelles.

 

Ieguvumi

Es jau agrāk to nojautu, un stiliste tagad apstiprināja, ka man piestāv kleitas. It kā jau vienmēr liekas, ka ērtāk ir uzraut kājās bikses, tomēr sapratu, ka vairāk jāpievēršas kleitām, vēl jo vairāk tāpēc, ka man patīk šis sievišķīgais apģērbs, īpaši jau tagad pavasarī. Stiliste iedrošināja nebaidīties no spilgtām krāsām. Man vēl nekad nav bijusi kleita tādā dzelteni dzīvespriecīgā tonī.

 

 

 

Pārvērtību komanda:

Friziere Katrīna Klēvere

Tālr.: 26351296, 67333350, salons “Double Sun”, Antonijas 12, Rīga

Stiliste Kristīne Rāmule, fotogrāfs Kristians Bērents (Studija “Akcents”)

Tērpi no veikaliem: “Mosaic”, “Monton”, apavi “NS King”

{gallery id=”1781″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+