×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Arī Jūrmalā izsludina Spodrības mēnesi

talka2

Sagaidot pavasara sezonu, Jūrmalā no 7. aprīļa līdz 9. maijam izsludināts Spodrības mēnesis, kura laikā ikviens pilsētas iedzīvotājs un nekustamā īpašuma īpašnieks aicināts sakopt apkārtni, liecina pašvaldības paziņojums.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus sakārtot savus īpašumus un apsaimniekojamās platības, kā arī tiem piegulošās teritorijas, savācot sadzīves atkritumus, sagrābjot vecās lapas, kā arī gādājot par krūmu un sauso zaru izzāģēšanu un aizvešanu. Spodrības mēneša laikā sava īpašuma teritorijā atļauts dedzināt arī krūmu un koku zarus.

Pēc iepriekš saskaņota grafika jūrmalnieki varēs nodot izvešanai nokalpojušas mēbeles, sadzīves tehniku un citas nevajadzīgas lietas. Lielo sadzīves atkritumu izvešanu pilsēta iedzīvotājiem nodrošinās bez maksas.

Lielo atkritumu izvešanu var pieteikt pilsētas domes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļā no 7. līdz 17. aprīlim, zvanot pa tālruni 67093877, 67093855, 67093985, 67093814 vai nosūtot pieteikumu uz nodaļas darbinieku e-pastu. Par cita veida atkritumu – būvgružu, sadzīves atkritumu un pērno lapu – izvešanu no savas teritorijas īpašniekiem gan jārūpējas pašiem, piekodina pašvaldībā.

Jūrmalas dome aicinājusi visus iedzīvotājus piedalīties arī Lielajā talkā, kas šogad plānota 26. aprīlī. Pērn ap 2500 jūrmalnieku Lielās talkas laikā piedalījās pilsētas sakopšanā, kā arī apzaļumošanas un labiekārtošanas darbos.

Jūrmalas teritorijā jau tagad veic pilsētas sakopšanas darbus. Eiropas Sociālā fonda projektā “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” iesaistītie bezdarbnieki vāc atkritumus, kritušos zarus un kokus pilsētas mežos, zaļajā zonā, kāpu joslā un Lielupes tauvas joslā.

Aprīlī pašvaldība sāks tīrīt pludmales un sakopšanas darbus pēc ziemas sezonas. Visā pludmales garumā no Lielupes ietekas Rīgas jūras līcī līdz Jaunķemeriem savāks jūras izmešus, izskalotos zarus, kokus un sadzīves atkritumus.

Izejas uz pludmali tiks attīrītas no ziemā sanestajām smiltīm, uzstādītas un salabotas koka laipas. Iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, visā pludmales garumā papildus izvietos vēl 200 soliņus un aptuveni tikpat sadzīves atkritumu konteinerus.

Pilsētas viesu ērtībām visā pludmalē tiks izvietotas informatīvas norādes par peldvietām, tuvākajām dzelzceļa stacijām, labierīcībām, aktīvās un mierīgās atpūtas zonām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+