×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Tiešraide: Ārstu arodbiedrības rīkotajā piketā pie Saeimas pulcējušies vairāki simti cilvēku (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) rīkotajā piketā otrdien pie Saeimas pulcējušies vairāki simti cilvēku, novēroja aģentūra BNS.

Tāpat piketā ieradušies vairāki cilvēki no Latvijas Pensionāru federācijas.

Akcijas norises vietā ir izveidota skatuve, no kuras tiek teiktas runas. Akcijas dalībnieki prasa atalgojumu atbilstošu atbildībai. Tāpat piketa dalībnieki tur rokās plakātus, kuri vēsta “mūsu klusēšana kaitētu jūsu veselība”, glābiet jūs, glābiet mūs”.

Notiekošo uzrauga policijas darbinieki. Piketa norises vieta norobežota ar lentām.

Klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura norādīja, ka diologs ar sabiedrību politiķiem ir nepieciešams, kaut vai šādā formā. Mūrniece uzsvēra, ka ārstu prasības ir sadzirdētas un uzaicināja piecus arodbiedrības pārstāvjus plkst.10.30, kad būs Saeimas sēdes pārtraukums, lai runātu par iespējamu risinājumu.

Klātesošos uzrunāja arī veselības ministrs Guntis Belēvičs norādīja, ka par budžetu otrdien, neskatoties uz to, ka tajā nav izpildītas mediķu prasības, balsos par, jo pretējā gadījumā, ja netiks šodien pieņemts budžets, tad kritīs valdība.

Jau ziņots, ka LVSADA otrdienas rītā rīkos piketu pie Saeimas.

Arodbiedrības piketā otrdien varētu pulcēties ap tūkstoš cilvēku. Arodbiedrība uzsver, ka tās mērķis ir aizstāvēt iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi.

Saeimas ārkārtas sēde, kurā deputāti pirmajā lasījumā lems par nākamā gada budžetu, sasaukta otrdien plkst.9.

Nākamgad veselības nozarei plānotais finansējums ir 2,98% no IKP jeb 778 miljoni eiro. Absolūtos skaitļos tas ir vairāk nekā šogad, bet procentuāli no IKP mazāk – šogad tie bija 3,1% no IKP.

2016.gadā papildu nozarei plānoti 13 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. depu†ātiem ir Pē-eR-is†i, palīgi un padomdevēji. ja nebūtu, elek†orāts neievēlētu depu†ātus, un viņi nesastrādātu. ja depu†ātu Pē-eR-is†i, palīgi un padomdevēji nav končennije idiņi, viņi noskatīsies televizōrā piketu – šmiketu un maigi, iejūtīgi un uzmanīgi mēģinās depu†ātiem kaut ko aizvest līdz apziņai. bet algas jāpalielina arī santehniķiem, elektriķiem, mājsaimniecēm, pavāriem, šuvējiem, maketētājiem, māksliniekiem oformētājiem, celtniekiem, arhitektiem, šoferiem, žurnaļugām, kinooperātōriem, režisōriem, rekvizitōriem, tulkotājiem, sinhrōnajiem un konsekutīvajiem tulkiem, poligrāfistiem, ceļu meistariem, metāllējējiem, maketētājiem, mācītājiem, policistiem, skolotājiem, sargiem, kurinātājiem, virpotājiem, frēzētājiem, mūrniekiem, restaurātōriem, hudožniekiem, aktieriem, suflieriem, scenogrāfiem, auto remonta meistariem, zemniekiem, veterinārārstiem, noliktavu pārziņiem, fondu uzraugiem, oficiantiem un metinātājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+