×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Ārvalstu investoru padomes vadību uztic Elksniņai-Zaščirinskai

Foto: LETAFoto: LETA

Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) valdes priekšsēdētāja amatā iecelta “PricewaterhouseCoopers Latvija” (PwC) vadītāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska, liecina ĀIPL informācija.

Elksniņa-Zaščirinska padomes vadībā nomainīs cementa ražotāja “Cemex Latvija” valdes priekšsēdētāju Enriki Garsiju, kurš iecelts par “Cemex” Puertoriko vienības vadītāju.

ĀIPL valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā ievēlēts Amerikas Tirdzniecības kameras Latvijā pārstāvis Ivars Slokenbergs. “Fortum Latvija” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa turpinās pildīt priekšsēdētājas vietnieces pienākumus.

Padomes valdē turpinās strādāt Lielbritānijas tirdzniecības kameras Latvijā valdes priekšsēdētājs Kamerons Grīvzs, “GlaxoSmithKline Latvia” valdes loceklis Valts Ābols un Rīgas Ekonomikas augstskolas pārstāvis Matss Šers.

Kā norāda ĀIPL, Elksniņai-Zaščirinskai ir 20 gadus ilga pieredze starptautiskajā audita un biznesa konsultāciju uzņēmumā PwC . Šobrīd viņa ir PwC valdes priekšsēdētāja Latvijas uzņēmumā, kā arī pārrauga Nodokļu un Biznesa konsultāciju nodaļu darbu.

Līdztekus padziļinātām zināšanām par vietējo uzņēmēju vajadzībām, viņa ir ieguvusi arī plašu ārvalstu projektu pieredzi, piedaloties dažādos restrukturizācijas un biznesa ilgtspējas konsultāciju projektos, t.sk. izvērtējot klientu nodokļu riskus, konsultējot par biznesa iegādes vai pārdošanas darījumu veikšanu.

Jaunā ĀIPL valdes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas un Starptautiskās profesionālo sertificēto grāmatvežu asociācijas biedre.

“Latvija šobrīd tuvojas nozīmīgam notikumam – ES prezidentūrai, kas sniedz Latvijai lielisku iespēju parādīt un pierādīt savas līderības spējas ES līmenī, vadot to ekonomiski un ģeopolitiski sarežģītā brīdī. Otrs svarīgs darbs Latvijas plānā ir pievienošanās attīstīto valstu grupai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kas šobrīd norit pilnā sparā. Mēs saprotam, ka šie divi lielie uzdevumi noslogos valsts vadību un administratīvo aparātu nākamo 10 mēnešu laikā, tomēr ceram uz politisko līderību valstī un spēju sabalansēt šos divus lielos uzdevumus ar Latvijas iekšējām interesēm, lai turpinātu risināt arī Latvijai sasāpējušus jautājumus, jau šodien domājot par dzīvi pēc ES prezidentūras,” tā Elksniņa-Zaščirinska.

ĀIPL cer, ka, neskatoties uz izmaiņām Latvijas valdībā un Saeimā pēc 12.Saeimas vēlēšanām, šobrīd piebremzētās reformas tiks īstenotas un Latvija turpinās attīstīties uz inovācijām balstītas ekonomikas virzienā, un pie varas esošie politiskie spēki spēs nodrošināt to, lai viņu vārdiem sekotu arī darbi.

Ārvalstu investori turpinās atbalstīt valdību un Saeimu to centienos uzlabot ekonomisko vidi un investīciju klimatu Latvijā, kas Globālās konkurētspējas indeksā šogad novērtēta jau par desmit vietām labāk nekā pērn.

ĀIPL ir sabiedriska organizācija, kurā apvienojušās lielākās ārvalstu firmas, kas veikušas nozīmīgas tiešās investīcijas Latvijā, kā arī vienpadsmit ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+