×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Asistenta pakalpojumi

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) no 1. novembra individuālajā rehabilitācijas plānā cilvēkiem ar invaliditāti sākusi iekļaut atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību nākamajā gadā.

 

Invaliditātes likums nosaka, ka cilvēkiem ar invaliditāti (izņemot tos, kuri atrodas ilgstošas aprūpes institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē vai ieslodzījuma vietā) no nākamā gada 1. janvāra jānodrošina tiesības pašvaldībā viņu deklarētajā dzīvesvietā saņemt no valsts budžeta apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 40 stundām nedēļā.

Bija paredzēts, ka šādus atzinumus varēs saņemt tikai no nākamā gada, bet jau tagad cilvēki ar invaliditāti no 5 līdz 18 gadiem un ar I vai II invaliditātes grupu var sākt kārtot visus nepieciešamos dokumentus asistenta pakalpojumu saņemšanai. To paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta “Noteikumos par individuālo rehabilitācijas plānu personai ar prognozējamu invaliditāti un personai ar invaliditāti”.

Likums arī nosaka, ka cilvēki ar invaliditāti no nākamā gada varēs saņemt no valsts budžeta apmaksātus surdotulka pakalpojumus līdz 10 stundām mēnesī saskarsmes nodrošināšanai ar citiem cilvēkiem. Šāds pakalpojums būs pieejams tiem, kuri dzirdes traucējumus nevar kompensēt ar tehniskajiem palīglīdzekļiem un kuriem ārstējošais ārsts ir noteicis surdotulka nepieciešamību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+