Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
11. janvāris, 2015
Drukāt

Asociācija: mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laikapstākļi labvēlīgi

Foto-LETAFoto-LETA

Mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laika apstākļi patlaban ir labvēlīgi, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

“Viss ir brīnišķīgi pašlaik. Priekš mellenēm arī tad, ja nav sniegs un ir tāda temperatūra kā pašlaik, nav nekādas vainas. Saistībā ar to, ka ir sniegs, arī dzērvenēm pašlaik nav problēmu,” sacīja Rudzāte.

Viņa piebilda, ka vislabvēlīgākie laika apstākļi ogulāju ziemošanai ir mīnuss pieci grādi dienā un mīnuss desmit grādi naktī. “Mūs, protams, drusciņ satrauc, ka naktī ir mīnuss divpadsmit grādi un dienā ir plus astoņi, tas nav īpaši labi, bet pagaidām viss vēl ir labi,” sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Rudzāte arī atzīmēja, ka gaidāmajai ogu ražai izšķirošs mēnesis ir februāris, kad ir visaukstākais laiks gadā. “Februāris jau, principā, ir visaukstākais mēnesis. Arī martā un aprīlī var būt kaut kādi brīnumi,” sacīja Rudzāte, piebilstot, ka šā gada ogu raža ir atkarīga no laika apstākļiem turpmākajos mēnešos.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+