Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
11. janvāris, 2015
Drukāt

Asociācija: mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laikapstākļi labvēlīgi

Foto-LETAFoto-LETA

Mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laika apstākļi patlaban ir labvēlīgi, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

“Viss ir brīnišķīgi pašlaik. Priekš mellenēm arī tad, ja nav sniegs un ir tāda temperatūra kā pašlaik, nav nekādas vainas. Saistībā ar to, ka ir sniegs, arī dzērvenēm pašlaik nav problēmu,” sacīja Rudzāte.

Viņa piebilda, ka vislabvēlīgākie laika apstākļi ogulāju ziemošanai ir mīnuss pieci grādi dienā un mīnuss desmit grādi naktī. “Mūs, protams, drusciņ satrauc, ka naktī ir mīnuss divpadsmit grādi un dienā ir plus astoņi, tas nav īpaši labi, bet pagaidām viss vēl ir labi,” sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Rudzāte arī atzīmēja, ka gaidāmajai ogu ražai izšķirošs mēnesis ir februāris, kad ir visaukstākais laiks gadā. “Februāris jau, principā, ir visaukstākais mēnesis. Arī martā un aprīlī var būt kaut kādi brīnumi,” sacīja Rudzāte, piebilstot, ka šā gada ogu raža ir atkarīga no laika apstākļiem turpmākajos mēnešos.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+