Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
11. janvāris, 2015
Drukāt

Asociācija: mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laikapstākļi labvēlīgi

Foto-LETAFoto-LETA

Mellenāju un dzērvenāju ziemošanai laika apstākļi patlaban ir labvēlīgi, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

“Viss ir brīnišķīgi pašlaik. Priekš mellenēm arī tad, ja nav sniegs un ir tāda temperatūra kā pašlaik, nav nekādas vainas. Saistībā ar to, ka ir sniegs, arī dzērvenēm pašlaik nav problēmu,” sacīja Rudzāte.

Viņa piebilda, ka vislabvēlīgākie laika apstākļi ogulāju ziemošanai ir mīnuss pieci grādi dienā un mīnuss desmit grādi naktī. “Mūs, protams, drusciņ satrauc, ka naktī ir mīnuss divpadsmit grādi un dienā ir plus astoņi, tas nav īpaši labi, bet pagaidām viss vēl ir labi,” sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Rudzāte arī atzīmēja, ka gaidāmajai ogu ražai izšķirošs mēnesis ir februāris, kad ir visaukstākais laiks gadā. “Februāris jau, principā, ir visaukstākais mēnesis. Arī martā un aprīlī var būt kaut kādi brīnumi,” sacīja Rudzāte, piebilstot, ka šā gada ogu raža ir atkarīga no laika apstākļiem turpmākajos mēnešos.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+