Pasaulē

ASV mūri uz robežas ar Meksiku varētu pabeigt divos gados 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa iecerētais mūris uz valsts robežas ar Meksiku var tikt uzbūvēts divu gadu laikā, paziņojis iekšzemes drošības ministrs Džons Kelijs.

“Mūris tiks uzbūvēts tur, kur tas ir vajadzīgs visvairāk, un tad tas tiks aizpildīts. Es uz to skatos tā,” viņš pavēstīja telekanālam “Fox News”.

“Es ļoti ceru, ka tas tiks pabeigts nākamo divu gadu laikā,” piebilda atvaļinātais jūras kājnieku ģenerālis.

Tramps pagājušajā nedēļā parakstīja rīkojumu par mūra celtniecību gar 3200 kilometrus garo ASV dienvidu robežu ar mērķi neļaut valstī iekļūt nelegālajiem imigrantiem, noziedzniekiem un narkotikām.

Gar robežu jau ir 1050 kilometrus garš žogs, kas bloķē cilvēkus un transportlīdzekļus.

Kelijs norādīja, ka dienvidu robežas aizsardzībai ir domātas gan fiziskas barjeras, gan arī tehnoloģiskie sensori un tamlīdzīgas lietas.

Kelijs, kurš pārrauga mūra plānošanu un celtniecību, paziņoja, ka Trampa administrācijai esošo likumu ietvaros “jau ir pilnvaras” sākt projektu.

Tramps ir paziņojis, ka mūra aplēstās izmaksas svārstās no četriem miljardiem līdz desmit miljardiem dolāru, bet saskaņā ar citām aplēsēm izmaksas var sasniegt 11 miljardus.

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta žurnāls “Technology Review” lēsa, ka 1600 kilometrus garš tērauda un betona mūris izmaksātu 27 miljardus līdz 40 miljardus dolāru.

Kelijs tikmēr pauda optimismu par mūra finansēšanu.

“Es domāju, ka finansējums nāks salīdzinoši ātri,” viņš sacīja, piebilstot, ka būvniecības darbi sāksies tuvāko mēnešu laikā.

Baltais nams jau šobrīd projektam var novirzīt finansējumu, tomēr republikāņu kontrolētajam Kongresam tālākiem būvniecības darbiem būs jāpiešķir papildu nauda.

Tikmēr Trampa solījums likt Meksikai maksāt par mūra būvniecību ir radījis diplomātiskas nesaskaņas. Meksika ir kategoriski izslēgusi iespēju maksāt par mūra būvniecību vai arī norēķināties par to vēlāk.

Saistītie raksti
LA.lv